Gniezno: Młodzież protestowała przeciwko zakazowi edukacji seksualnej

“Chcemy edukacji a nie więzienia ” oraz “Nie dla ustawy tak dla wiedzy”. Z takimi transparentami grupa młodzieży protestowała w piątek przeciwko zakazowi edukacji seksualnej przed biurem senatora Roberta Gawła z PiS. Sam senator był w tym czasie w Warszawie.

Jak informuje Radio Poznań, to młodzi członkowie Lewicy zorganizowali tę akcję, by zaprotestować przeciwko pracom i ewentualnemu wprowadzeniu w życie ustawy obywatelskiej fundacji “Pro prawo do życia”. Nie zgadzają się na zapis w ustawie mówiący o karze więzienia za edukację seksualną w szkołach. Nie przekonuje ich tłumaczenie polityków Prawa i Sprawiedliwości, że chodzi tu tylko o ochronę dzieci poniżej 15 roku życia, które nie są przygotowane na to, by mówiono im o seksie nawet na lekcjach, a nie o karanie kogokolwiek za prowadzenie takich zajęć.

Jednak młodych ludzi to nie przekonuje. Uważają, że zapisy projektu ustawy są bardzo mało precyzyjne i mogą być różnie interpretowane. Dlatego należy do jej zapisów wprowadzić poprawki, żeby nie było wątpliwości co do jej interpretacji.

Radio Poznań, el

Dodaj komentarz

avatar