Mina fot. policja

Gniezno: Mina przeciwpancerna znaleziona na… spacerze

Wystający z ziemi metalowy przedmiot w lesie, który znaleźli spacerowicze, okazał się… miną przeciwpancerną z czasów II wojny światowej. Zabezpieczyli ją policyjni pirotechnicy i wkrótce zostanie zutylizowana przez saperów.

We wtorek gnieźnieńscy policjanci otrzymali informację, że spacerujący po lesie na obrzeżach Gniezna znaleźli dziwny, metalowy przedmiot wystający z ziemi, który wyglądał jak mina z czasów wojny. Gdy policyjni pirotechnicy pojechali na miejsce, okazało się, że to jest rzeczywiście mocno przerdzewiała, ale wciąż bardzo niebezpieczna mina przeciwpancerna, pochodząca z czasów II wojny światowej i najprawdopodobniej niemiecka. Policjanci zabezpieczyli niewybuch, a dziś mina została zabrana przez saperów. Niebawem zostanie zutylizowana.

Przy okazji policjanci przypominają, że znalezionych niewybuchów/niewypałów absolutnie nie wolno podnosić, odkopywać, przenosić, a także wrzucać ich do ognia czy do miejsc takich jak stawy, jeziora, row. Należy natomiast jak najszybciej powiadomić najbliższą jednostkę policji.