Gniezno: Mieszkańcy zapłacą więcej za jednorazowe bilety komunikacji miejskiej

Teatralka fot. Sławek Wąchała
Sprawa podwyżek cen biletów wywołała burzliwą dyskusję podczas sesji rady miasta. Nie chodziło jednak tyle o podwyżki, bo nie są wysokie, co o zasadę.

Ponieważ projekt zgłosiła koalicja rządząca – przeciwko byli radni Prawa i Sprawiedliwości będący w opozycji. Jak informuje Radio Poznań, ich zdaniem ta podwyżka wcale nie jest konieczna i trudno mówić o jakichkolwiek oszczędnościach dla budżetu.Rocznie będą to dodatkowe wpływy w wysokości 380 tys. zł. To nie są znaczące pieniądze.

Jednak prezydent Gniezna zwraca uwagę, że podwyżek cen biletów nie było od ponad 7 lat. A ponieważ tylko 40 proc. kosztów utrzymania miejskiej komunikacji to wpływy z biletów, 60 proc. zaś pokrywa miasto – każde więc dodatkowe pieniądze są tu ważne. Rosną przecież koszty paliwa, koszty wynagrodzeń również. Prezydent zwrócił też uwagę, że podrożeją wyłącznie bilety jednorazowe, a i to niewiele. Podwyżka nie powinna być więc dotkliwa dla mieszkańców Gniezna.

Ostatecznie więc mieszkańcy Gniezna od 1 kwietnia zapłacą więcej za jednorazowe bilety miejskiej komunikacji. Za bilet normalny zapłacą 3 zł – obecnie bilet kosztuje 2,70 zł.

el

Podziel się: