Gniezno: Mieszkańcy i wędkarze posprzątali okolice jeziora Strzyżewskiego

jezioro fot. L. Łada (zdjęcie ilustracyjne)

Kilkanaście worków śmieci zebrali wolontariusze, którzy w sobotę, 8 października, zorganizowali wielkie sprzątanie brzegów jeziora Strzyżewskiego. W akcji wzięli udział mieszkańcy i wędkarze z Koła PZW nr 011 Polania w Gnieźnie oraz gmina Gniezno.

Wędkarze regularnie organizują zawody na jeziorze, tu odbywało się także zakończenie tegorocznego sezonu, czystość okolic jeziora ma duże znaczenie także dla okolicznych mieszkańców. Jednak wielu turystów jest innego zdania, jak zauważa portal „Gniezno24”, bo zostawiają swoje śmieci gdzie popadnie, nie troszcząc się ani o środowisko naturalne, ani o tych, którzy nie będą mogli odpocząć nad jeziorem z powodu nagromadzonych śmieci.

Tym razem zebrano kilkanaście worków odpadów, które zostały później wywiezione na wysypisko. Wśród nich były typowo „turystyczne” śmieci, jak butelki czy puszki albo opakowania po artykułach spożywczych, ale też niestety odpady, które mogli zostawić tylko wędkarze, jak opakowania po zanętach czy inne wędkarskie resztki, pozostawione na stanowiskach łowieckich podczas zawodów, które odbywały się dwa tygodnie wcześniej.

Podziel się: