Gniezno ma nowy skwer. “Powstało miejsce odpoczynku”

skwer im. A.M. Sasów fot. powiat Gniezno

Przy ulicy 3 maja w Gnieźnie, przy szpitalu powiatowym, powstał nowy skwer. Został uroczyście otwarty po kilkumiesięcznej rewitalizacji i nosi imię znanych gnieźnieńskich lekarzy, Adeli i Marcina Sasów.

Wcześniej w miejscu skweru było wydeptane klepisko i kilka drzewek, a mieszkańcy wyprowadzali tutaj swoje psy. Teraz jest to przyjemne miejsce z dodatkową zielenią i ławeczkami, w którym mogą odpocząć mieszkańcy okolicznych domów. Za rewitalizację tego terenu odpowiada powiat gnieźnieński.
“Skwer im.Adeli i Marcina Sasów oficjalnie otwarty!” – poinformowało starostwo na swoim profilu na Facebooku. – “Pewnie już zauważyliście, że przy ul. 3 maja w Gnieźnie powstało miejsce odpoczynku dla mieszkańców #powiatgniezno! W ramach tej inwestycji wykonano przyległe do nowych alejek miejsca siedzące, powstało nowe oświetlenie. Przeprowadzono również remont chodnika, wymieniono krawężniki. Dopełnieniem inwestycji są też nowe nasadzenia, a finalnym elementem prac było ustawienie tablicy upamiętniającej gnieźnieńskich lekarzy Adeli i Marcina Sasów”.

Skwer po remoncie uroczyście otworzył starosta Piotr Gruszczyński. Remont kosztował 552 tys. zł.

Podziel się: