Gniezno: Kolęda? W tym roku to wierni przyjdą do księdza

katedra gnieźnieńska fot. UM Gniezno
Kuria metropolitalna w Gnieźnie zaproponowała w tym roku, ze względu na pandemię, zmianę formuły wizyt kolędowych. Przedstawił ją Prymas Polski abp Wojciech Polak w liście pasterskim na pierwszą niedzielę Adwentu.

Prymas napisał w nim, że ponieważ pandemia nie pozwala na wizyty księży w domach parafian – księża powinni zaprosić ich do kościołów.
„Dlatego bardzo proszę kapłanów, aby zapraszali na msze święte do kościoła w poszczególne dni tygodnia mieszkańców danej ulicy czy wioski i w ten sposób, razem ze wszystkimi zgromadzonymi, modlili się o błogosławieństwo dla ich rodzin” – wyjaśnił prymas. – „Zanieśmy je wraz z modlitwą do naszych domów. Bądźmy szafarzami tego błogosławieństwa dla naszych najbliższych. Pamiętajmy, że Adwent to czas czuwania, a więc także uwagi okazywanej naszym krewnym i sąsiadom, zwłaszcza starszym, cierpiącym i samotnym. Jeśli to tylko możliwe, zachowując konieczne bezpieczeństwo, przychodźmy im z pomocą. Zainteresujmy się nimi. Nawet jeden telefon czy sms może przynieść wiele pociechy i dodać odwagi”.

Pierwsi goście „kolędowych” mszy zostali zaproszeni już 28 grudnia o godzinie 18.00. Msze „kolędowe” potrwają do początku lutego.

Przypomnijmy, że ze względu na obostrzenia związane z pandemią to ordynariusze poszczególnych diecezji decydują o tym, w jaki sposób i w jakiej formie będzie się u nich odbywała kolęda.

Podziel się:

Ostatnio dodane: