Gniezno: Kociak znaleziony w śmieciach. Żywy!

kotek, Lulkowo fot. Schronisko dla zwierząt, Gniezno

Na takie znalezisko natrafili pracownicy Zakładu Zagospodarowania Odpadów w Lulkowie, którzy podczas sortowania śmieci wśród nich znaleźli… żywego kotka. „Tylko cudem przeszedł przez rozdrabniarkę” – zapewniają pracownicy Schroniska dla Zwierząt w Gnieźnie, dokąd maluch trafił.

„Ten czarny szkielecik przyjechał z transportem śmieci do Zakładu Zagospodarowania Odpadów w Lulkowie” – opisują pracownicy schroniska. – „Koteczek był w reklamówce i tylko cudem przeszedł przez rozdrabniarkę by trafić na taśmę na której jego przeraźliwy płacz usłyszeli pracownicy zakładu. Maleństwo jest przeraźliwie chude, odwodnione, brudne i mokre. Jest w hipotermii”.

Maleństwo zostało przewiezione do schroniska, gdzie natychmiast się nim zajęli fachowcy.
„Aktualnie już po kąpieli i kroplówce grzeje się przy termoforach, co wyraźnie je uspokoiło, bo zaczęło mruczeć” – poinformowali pracownicy schroniska. A zgodnie z najnowszymi doniesieniami maluch zaczął już samodzielnie jeść, choć co prawda na razie niewiele. Ale i tak jest to bardzo dobrym znakiem.

„Bardzo prosimy trzymajcie za koteczka kciuki” – proszą pracownicy schroniska. – „Ślijcie pozytywne myśli, by udało mu się przeżyć, by udało mu się odzyskać siły!”.

Źródło: Schronisko dla Zwierząt w Gnieźnie

Podziel się: