Gniezno: Kierowca zatrzymany na podwójnym gazie

Teatralka fot. Sławek Wąchała
Nie dość, że jechał pod wpływem alkoholu – to jeszcze nie miał uprawnień do prowadzenia samochodu. 39-letni mieszkaniec Gniezna trafi przed sąd.

7 kwietnia na placu Józefa Piłsudskiego w Gnieźnie policjanci referatu patrolowo – interwencyjnego zatrzymali kierowcę do kontroli. Za kierownicą siedział 39-letni mieszkaniec Gniezna. Po przebadaniu kierowcy alkomatem okazało się, że w organizmie miał 1,7 promila alkoholu.

Dodatkowo mężczyzna kierował autem nie posiadając do tego uprawnień. O dalszym losie 39-latka zdecyduje sąd. Kara, która grozi kierowcy, to wysoka grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów oraz 2 lata pozbawienia wolności.

Pamiętajmy, nietrzeźwi stanowią zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Dlatego jeśli widzimy podejrzanie zachowującego się kierującego, reagujmy. Nawet anonimowa informacja przekazana policjantom przyczynia się do wyeliminowania z dróg nietrzeźwych kierujących. Osoby, które decydują się wsiadać za kierownicę po alkoholu muszą wiedzieć, że społeczeństwo nie wyraża zgody na takie zachowanie.

KWP, el

Podziel się:

Ostatnio dodane: