Strzelnica Leszno fot. KWP

Gniezno: Gdzie powstanie strzelnica? Mieszkańcy się boją

2 mln zł – tyle będzie kosztowała nowa strzelnica, którą w Gnieźnie chce wybudować starostwo powiatowe. Dostało na ten cel 1,5 mln zł z Ministerstwa Obrony Narodowej. Ale mieszkańcom pomysł się nie podoba.

Głównym powodem sprzeciwów jest… lokalizacja. Strzelnica miała powstać w Goczałkowie w gminie Niechanowo, ale – jak podaje Radio Poznań – mieszkańcy gminy są temu przeciwni. Strzelnicę od najbliższych domów dzieliłoby tylko kilkadziesiąt metrów i zdaniem mieszkańców to stanowczo za mało. Obawiają się, że pociski z nowoczesnej broni bez trudu pokonają taką odległość, co oznacza, że nie będą się czuli bezpiecznie na własnych podwórkach. A ponieważ strzelnica ma służyć nie tyle zawodowcom do doskonalenia umiejętności, co młodzieży klas mundurowych do nauki – trzeba przyznać, że ich obawy są uzasadnione

Dlatego starostwo zdecydowało o zmianie lokalizacji. Są cztery propozycje, między innymi teren po byłej strzelnicy wojskowej pod Gnieznem. To byłoby idealne miejsce, gdyby nie plany budowy drogi przez sam środek tego terenu. Gdzie ostatecznie znajdzie się strzelnica – jeszcze nie wiadomo.

el

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze