Sprawdzanie zgód TCF
piątek, 4 lipca, 2025

Gniezno: Dziekanka wycofała wypowiedzenie umowy

Neurologia i pododdział udarowy zostają w Gnieźnie. Wojewódzki szpital Dziekanka 29 marca złożył oświadczenie o wycofaniu wypowiedzenia umowy.

W związku z tym wielkopolski NFZ odwołał ogłoszony konkurs na prowadzenie oddziału neurologicznego z pododdziałem udarowym. Unieważnione zostały też konkursy na oddziały geriatryczny i rehabilitacji neurologicznej. One także nadal będą prowadzone przez Dziekankę.

„Konkursy zostały ogłoszone po tym, jak Wojewódzki Szpital dla Nerwowo i Psychicznie Chorych Dziekanka w Gnieźnie złożył wypowiedzenie umowy sieciowej, w ramach której prowadził m. in. oddział
neurologiczny z udarówką, geriatrię i rehabilitację neurologiczną” – informuje NFZ. – „Zmianę decyzji gnieźnieńska Dziekanka uzasadnia sytuacją epidemiczną. Obecnie szpital chce skupić się na walce z pandemią. Wielkopolski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia ze zrozumieniem odniósł się do decyzji szpitala i zgodził się na cofnięcie wypowiedzenia umowy sieciowej.

NFZ

Obserwuj nas w Google News!

Nie przegap najnowszych artykułów i wiadomości. Dołącz do naszych czytelników w Google News.

Obserwuj nas w Google News

Masz dla nas ważną informację?

Zauważyłeś problem w mieście? Masz ciekawe zdjęcie, historię lub chcesz zgłosić sprawę wymagającą uwagi? Napisz do naszej redakcji i pomóż nam informować lokalną społeczność!

Skontaktuj się z nami
Strona głównaWielkopolskaGnieznoGniezno: Dziekanka wycofała wypowiedzenie umowy