wojewoda Łukasz Mikołajczyk

Gniezno: Czy będzie covidowy szpital w Gnieźnie?

Taką propozycję złożyły wojewodzie posłanki Paulina Hennig-Kloska i Małgorzata Janyska. W odpowiedzi wojewoda zaprosił posłanki na spotkanie w sprawie tego szpitala.

Spotkanie to odpowiedź na konferencję prasową posłów Koalicji Obywatelskiej pod budynkiem Urzędu Wojewódzkiego, która odbyła na początku października. Posłanka Paulina Hennig-Kloska zaproponowała wówczas utworzenie w Gnieźnie szpitala covidowego jako alternatywy dla szpitala tymczasowego.

– Niestety, podczas spotkania z dyrekcją, starostami i panią poseł okazało się, że szpital w Gnieźnie oddany będzie w sierpniu przyszłego roku i nie ma zapewnionej kadry medycznej – tłumaczy wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk. – Chorzy muszą mieć dostęp do szpitala „od zaraz”, a nie za rok. Dlatego uważam, że przedstawiane w świetle kamer propozycje nie zostały przez poseł Hennig-Kloskę gruntowanie przeanalizowane. Jedyny efekt to szum medialny. Takie propozycje w moim odczuciu godzą w interes pacjentów zmagających się z koronawirusem.

Na spotkaniu, prócz posłanki KO, obecni byli również starosta Piotr Gruszczyński, wicestarosta Anna Jung oraz dyrektor szpitala w Gnieźnie Grzegorz Sieńczewski. Wojewoda Łukasz Mikołajczyk zapoznał się z możliwościami utworzenia nowej części szpitala, wydzielonej dla pacjentów z covid-19. Podczas wspólnego spotkania ustalono, że ukończenie szpitala możliwe jest w sierpniu 2021 roku. Szpital nie jest również w stanie zapewnić kadry medycznej do obsługi placówki działającej jako covidowa.

Wojewoda Łukasz Mikołajczyk zadeklarował wzięcie pod uwagę szpitala jako covidowego w sytuacji wcześniejszego oddania budynku.
– Nie wykluczam rozwiązania, w którym szpital staje się covidowym, ale pod warunkiem wcześniejszego oddania budynku – tłumaczy wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk. – Na tym etapie musimy skupić się na realnych możliwościach, czyli miejscach, które możemy stworzyć w szpitalu tymczasowym na MTP i w placówkach powiatowych.

WUW, el

2.5 2 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze