Gigantyczne korki w Poznaniu. Całe miasto stoi!

korek fot. Sławek Wąchała (zdjęcie ilustracyjne)

Kolizja na A2, zderzenie samochodu z tramwajem na Dąbrowskiego, awaria świateł na skrzyżowaniu, uszkodzone rogatki na Lutyckiej i deszcz. To wszystko sprawiło, że choć korki w Poznaniu są codziennością, to dziś przejazd przez miasto jest wyjątkowo trudny.

11 kwietnia praktycznie od rana kierowcy mieli pod górkę. Najpierw około 8.00 rano kolizja na S5 i dwukilometrowy korek, w południe – 8 samochodów zderzyło się na A2 między Luboniem i Komornikami. W efekcie wielu kierowców zamiast miejskim odcinkiem A2, zdecydowało się jechać przez miasto.

Tymczasem miasto miało też swoje problemy – po raz kolejny padła sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu Królowej Jadwigi, Drogi Dębińskiej i Strzeleckiej, co nie ułatwiło ruchu w centrum. Na Lutyckiej na przejeździe kolejowym doszło do awarii rogatek, co oczywiście także spowodowało gigantyczny korek. A na Dąbrowskiego z kolei, na wysokości Polnej, około godziny 18.00 zderzył się samochód osobowy z tramwajem. Oczywiście zdarzenie zakorkowało także Dąbrowskiego.

Jeśli dodamy do tego korki we wszystkich tradycyjnych miejscach w godzinach szczytu, padający od czasu do czasu deszcz i fakt, że wiele osób dopiero teraz wraca z wielkanocnych wyjazdów – mamy obraz sytuacji w mieście. I, niestety, może być jeszcze gorzej. Po godzinie 18.00 na S11 na wysokości Tarnowa Podgórnego, na pasie w kierunku Piły, zderzyły się trzy samochody.

Kto może, lepiej niech nie wyjeżdża samochodem na poznańskie ulice.

fot. archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Podziel się:

Ostatnio dodane: