Gęsina na Imieninach - III konkurs kulinarny fot. Sławek Wąchała

Gęsina na Imieninach – III konkurs kulinarny rozstrzygnięty

III Konkurs kulinarny Gęsina na Imieninach został rozstrzygnięty wieczorem 29 października w hotelu Moderno w Poznaniu.  Spośród jedenastu finalistów po smakowitych zmaganiach jury konkursu przyznało po 3 miejsca w kategorii Przystawka i Danie główne oraz przyznało tytuł Króla Gęsiny.

Wyniki konkursu wyglądają następująco:

III miejsce w kategorii przystawka i danie główne zajęła załoga z restauracji w Hotelu Grand Lubicz w Ustce

II miejsce w kategorii przystawka i danie główne zajęła Restauracja DOMU Kitchen & Friends z Poznania

I miejsce w kategorii przystawka zajęła załoga Restauracji Grodzka 12 z Leszna

I miejsce w kategorii danie główne zajęła załoga Apartamenty Restauracja za Murem z Poznania

Tytuł Króla Gęsiny zdobyła Restauracja DOMU Kitchen & Friends z Poznania.

Skład jury:

przewodniczący Adam Chrząstowski, Dominik Brodziak, Sergiusz Hieronimczak, Jolka Knichalska, Maciej Kobylański, Wojtek Lewandowski, Dawid Łagowski, Dominik Narloch, Iwona Niemczewska, Jakub Pindych, Tomasz Różański, Wojtek Wojtkowiak. Jurorzy techniczni: Andrzej Gołąbek, Marcin Stelmaszyk i Maciej Zieliński. Jurorem wagowym był Bartek Nieckarz.

W trakcie finałowego dnia konkursu odbyły się pokazy kulinarne, degustacje, mini recital. Gościem specjalnym był Maciej Nowak – znany krytyk kulinarny. Ważnym elementem był występ Adriana Kiersnowskiego – wyjątkowego sushi mastera.

Stałym elementem konkursów kulinarnych organizowanych przez Poznańską Spiżarnię Biesiadników – Juliusza Podolskiego jest współpraca z Drużyną Szpiku, dzięki czemu prowadzona jest w tym czasie zbiórka charytatywna, można również zarejestrować się jako dawca szpiku. Tradycją stało się pomaganie osobom w potrzebie, które tej pomocy potrzebują.

Konkurs odbył się po raz kolejny w Hotelu Moderno.

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze