sobota, 9 grudnia, 2023

Generalny remont szkoły w Poznaniu. “Za nami większość prac rozbiórkowych” (ZDJĘCIA)

Termomodernizacja, wymiana instalacji wewnętrznych, a także okien, drzwi, podłóg, a także dachu – Szkoła Podstawowa nr 68 na os. Jana III Sobieskiego na Piątkowie przechodzi gruntowną przebudowę. Prace już dobiegają końca.

Remont, a właściwie gruntowna przebudowa budynku, rozpoczął się w czasie wakacji. Wyburzano wówczas stare, zniszczone elementy, budowano nowe ścianki działowe, podwieszane sufity, posadzki, układano także płytki ścienne i montowano elementy wyposażenia sanitarnego. Wymieniono też wszystkie instalacje: wodno-kanalizacyjną, elektryczną i centralnego ogrzewania.
– Za nami większość prac rozbiórkowych. Od wakacji w budynku szkoły demontowane lub wyburzane było niemal wszystko: ściany działowe, podłogi, drzwi, okna i pozostałe stare elementy, które zostaną zastąpione nowymi – mówi Tomasz Płóciniczak, wiceprezes spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie. – Wykonawca do tej pory zaizolował fundamenty i ocieplił dach. Przystąpił już do prac dekarskich, trwa także montaż nowej stolarki okiennej i układanie instalacji.

Zmiany zachodzą nie tylko wewnątrz, ale i na zewnątrz szkoła przejdzie termomodernizację i zyska nową elewację, a wejście główne mieści się teraz na poziomie chodnika, by zapewniało wygodny dostęp dla uczniów i nauczycieli, w tym osób z niepełnosprawnościami.

Szkoła zyskała nowy wygląd, stała się znacznie wygodniejsza tak dla uczniów, jak i dla nauczycieli – i jest też bezpieczniejsza. Dzięki przebudowie dostosowano budynek do przepisów higieniczno-sanitarnych oraz przepisów przeciwpożarowych: klatki schodowe zostały wyposażone w urządzenia zapobiegające zadymieniu (m.in. okna napowietrzające i wentylator), zaplanowano też montaż nowych wewnętrznych i zewnętrznych opraw oświetleniowych. Teraz wykonawca zajmie się również zagospodarowaniem terenu przed budynkiem.

Strona głównaWiadomości z Poznania i powiatu poznańskiegoGeneralny remont szkoły w Poznaniu. "Za nami większość prac rozbiórkowych" (ZDJĘCIA)