Gdzie dziś można spodziewać się remontów i utrudnień w Poznaniu?

roboty drogowe fot. ZDM

Podolany, Warszawska, Święty Marcin, al. Niepodległości i Dworzec Zachodni. W tych miejscach kierowcy muszą zachhować szczególną ostrożność ze względu na prowadzone prace remontowe. Mogą być utrudnienia, zmiany organizacji ruchu i korki.

24 lipca rozpoczęły się prace związane z budową sieci wodociągowej w rejonie ulic: Szczawnickiej, Strzeszyńskiej, Cieszkowskiego, Raczyńskiego i Kartuskiej na Podolanach. W rejonach prac należy liczyć się z czasowymi zmianami organizacji ruchu i utrudnieniami, a taka sytuacja potrwa do końca roku, jak informuje Miejski Inżynier Ruchu.

Kierowcy muszą uważać także przy Dworcu Zachodnim, ponieważ trwa tam modernizacja sygnalizacji, która 24 lipca wkracza w zasadniczy etap prac. To oznacza, że przez około miesiąc światła będą wyłączone, dodatkowo w tym rejonie będą prowadzone prace ziemne, co może skutkować utrudnieniami w ruchu.

Na utrudnienia i zmianę organizacji ruchu należy się też nastawić na remontowanym odcinku północnej jezdni ul. Warszawskiej od ul. Św. Michała do ul. Krańcowej oraz na skrzyżowaniu ul. Warszawskiej z ul. Krańcową. Trwa tam frezowanie nawierzchni.

24 i 25 lipca odcinek ul. Św. Marcin między Mostem Uniwersyteckim a al. Niepodległości zostanie wyłączony z ruchu, więc kierowcy nie będą mieli możliwości przejazdu od ronda Kaponiera w al. Niepodległości. Ruch pieszych pozostanie bez zmian. Od 26 lipca konieczne będzie wyłączenie z ruchu zachodniej jezdni al. Niepodległości – wzdłuż CK Zamek oraz Uniwersytetu Ekonomicznego. Nie będzie również przejazdu ulicą Św. Marcin na odcinku między al. Niepodległości i Kościuszki w obu kierunkach. Dojazd do ul. Kościuszki możliwy będzie po skręcie w prawo z ul. Libelta. Ruch na al. Niepodległości podczas prac odbywać się będzie dwukierunkowo po wschodniej stronie jezdni.

Jednak realizacja zapowiadanych robót uzależniona jest od warunków atmosferycznych – w przypadku opadów termin może ulec przesunięciu.

Podziel się: