Budowa sieci wodociągowej w Poznaniu. Będą utrudnienia w ruchu!

roboty drogowe fot. ZDP Poznań

24 lipca rozpoczną się prace związane z budową sieci wodociągowej na Podolanach i Strzeszynie. Jak informuje Miejski Inżynier Ruchu, w związku z tym w rejonach prac należy liczyć się z czasowymi zmianami organizacji ruchu i utrudnieniami do końca 2023 roku.

Prace będą prowadzone w rejonie ulic: Szczawnickiej, Strzeszyńskiej, Cieszkowskiego, Raczyńskiego i Kartuskiej w Poznaniu. I to tam właśnie trzeba będzie się liczyć z utrudnieniami oraz zmianą organizacji ruchu. Na ulicy Kartuskiej będzie to miejscowe wygrodzenia jezdni i chodnika oraz przejazd po płytach. Na Strzeszyńskiej – prace w skrajni drogi oraz miejscowe wygrodzenia w ciągu drogi rowerowej w pobliżu skrzyżowania z ul. Biskupińską. Będzie miało też miejsce niewielkie czasowe przesunięcie przystanku autobusowego.

Na ulicy Cieszkowskiego przejazd będzie się odbywał po płytach, może też czasowe zamknięcie kolejnych odcinków ulicy na czas prac wodociągowych, na ul. Szczawnickiej z kolei trzeba się liczyć z zamknięciem kolejnych odcinków ulicy na czas prac lub ruch wahadłowy na zwężonym odcinku. Na ul. Raczyńskiego możliwe są miejscowe wygrodzenia jezdni i chodnika, przejazd po płytach.

Prace realizowane będą etapami do końca 2023 roku, utrzymana zostanie możliwość dojazdu i dojścia do posesji.

Podziel się: