piątek, 23 lutego, 2024

Galeria Wiele Sztuki – jedyna taka w Internecie i w Poznaniu

Internet jest miejscem dobrym dla sztuki pod wieloma względami. Pierwszą z zalet jest możliwość szerzenia jej oraz wartości, które za sobą niesie – każdy może zobaczyć obraz, grafikę, czy rzeźbę. W każdym internaucie patrzącym na dzieło mogą zrodzić się różne uczucia związane z tym, co widzi, a interpretacja dzieła pobudza wyobraźnię. Nie wszyscy wiedzą, że w sieci istnieje Galeria Wiele Sztuki.

Tematyka prac Galerii

Galeria Wiele Sztuki przenosi obrazy znanych i najciekawszych początkujących malarzy młodego i średniego pokolenia w wymiar cyfrowy. Dziś aby wybrać się do galerii wystarczy wejść do Internetu, gdzie można przejrzeć prace obiecujących artystów. Oprócz oglądania prac istnieje także możliwość ich zakupu. Warto dostrzec, że obraz młodego malarza może w przyszłości zwiększyć swoją wartość, jeśli ów twórca zyska sławę. Dzieła tych, którzy znani są już na świecie to ponadczasowe klasyki, które zawsze warto mieć w swoim domu, szczególnie jeśli uwielbia się sztukę. Prace dostępne w Galerii Wiele Sztuki cechuje przede wszystkim nowoczesność. Artyści nie boją się nowatorskich połączeń symbolicznych oraz zabawy kształtami i kolorami. Tematyka grafik i obrazów jest bardzo szeroka, niemniej jednak poruszane są w nich ważne ludzkie problemy – od tych obecnych zawsze, po związane z najbliższymi nam wydarzeniami oraz tym, co nurtuje człowieka żyjącego w XXI w.

Emocje sztuki wrażliwej

Autorzy prac Galerii Wiele Sztuki nie obawiają się eksperymentów zwracających uwagę odbiorcy, zatem pośród malarstwa bardziej tradycyjnego znajdziemy także twórczość budzącą różne, głębokie emocje. Oprócz motywów zwierzęcych możemy znaleźć tutaj także pejzaże oraz portrety ludzi żyjących obecnie pośród nas, w każdym mieście czy na wsi. Wśród pejzaży możemy rozróżnić te przedstawiające krajobraz bardziej związany z naturą, a także ten typowo urbanistyczny, pełen różnej wysokości budynków. W swoistej opozycji do dzikiej natury mamy zatem obrazy przedstawiające ludzkość i człowieczeństwo, a także zapisane życiowe historie w ludzkich dłoniach, na twarzach i w sylwetkach. Widząc niektóre dzieła możemy także przewidzieć przyszłość postaci, jakie przedstawiają. Czy w taki sam sposób spoglądamy na prawdziwe osoby, przechadzające się codziennie obok nas ulicami polskich miast? Doskonale wiemy, że sztuka uwrażliwia.

Estetyka malarska prac Galerii Wiele Sztuki

Niektóre z obrazów cechują się wyraźną strukturą farby, są bardziej ekspresjonistyczne. Chociaż wiele z nich posiada stonowane barwy i nieco rozmazane kontury, to w naszej Galerii posiadamy także prace o żywej kolorystyce i wyraźnej linii. Tradycja miesza się zatem z abstrakcją, jednak wszędzie obecne są emocje – z różną skalą natężenia. Najbardziej abstrakcjonistycznymi obrazami wydają się być prace przypominające różnokształtne plamy. Oprócz motywów zwierzęcych obecne są również inne związane z naturą – chociażby te florystyczne. Są to obrazy pasujące do wielu wnętrz oraz odpowiadające szerokiemu gronu zróżnicowanych gustów, będą zatem świetnym pomysłem na ozdobę ściany jadalni, salonu, czy sypialni. Podobnie jest również w przypadku prac przedstawiających soczyste owoce. Niektóre z obrazów prezentowanych w Galerii Wiele Sztuki to także motywy marynistyczne oraz z szeroko pojętymi elementami przedstawiającymi wodę. Malarstwem, które możemy oglądać, a także zakupić na tej stronie internetowej może zainteresować się również każdy, kogo interesują wpływy popkultury na sztukę wysoką oraz wykorzystanie jej w dziełach twórców. Na koniec warto również wspomnieć, że od niedawna Galeria Wiele Sztuki ma swoje miejsce stacjonarne, które znajduje się w Poznaniu.

Artykuł sponsorowany

Strona głównaArtykuł SponsorowanyGaleria Wiele Sztuki - jedyna taka w Internecie i w Poznaniu