Gala Rodzin w Poznaniu

Podczas uroczystej Gali Rodzin nagrodzono najlepszych partnerów Karty Dużej Rodziny. Statuetki zwycięzcom wręczył Grzegorz Ganowicz, przewodniczący Rady Miasta Poznania.

– W Poznaniu robimy dużo dla rodzin, ale zdajemy sobie sprawę, że zawsze można zrobić więcej – mówił Grzegorz Ganowicz, witając przybyłych na galę gości. – Dlatego z radością współpracujemy z innymi organizacjami, słuchamy podpowiedzi rodziców i staramy się realizować dobre pomysły. Dobrymi przykładami są Centrum inicjatyw Rodzinnych – instytucja, która jest wyjątkowa na skalę ogólnopolską – oraz popularna w Poznaniu karta dużej rodziny.

Karta Dużej Rodziny to program dla rodzin wielodzietnych, który uprawnia do wielu rabatów w sklepach, restauracjach, kinach, teatrach.

– Poznańską Kartę Rodziny Dużej wprowadziliśmy już w 2012 roku – mówi Magdalena Pietrusik-Adamska, dyrektor Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Poznania. – Był to jeden z pierwszych tego typu programów w całej Polsce. Kilka lat później, w 2017 r., dla wygody samych zainteresowanych połączyliśmy dwa programy: Poznańską Kartę Rodziny Dużej i ogólnopolską Kartę Dużej Rodziny. Od tego czasu za okazaniem kart ogólnopolskich poznańskie rodziny mogą korzystać ze zniżek dostępnych w programie lokalnym, o rozwój którego dba Poznańskie Centrum Świadczeń oraz CIR.

Poznańskie Centrum Świadczeń przeprowadziło ankietę wśród rodzin wielodzietnych i na jej podstawie wyłoniło najlepszych partnerów programu. W piątek podczas uroczystej gali zwycięzcom plebiscytu statuetki wręczyli: Grzegorz Ganowicz, przewodniczący Rady Miasta Poznania, Magdalena Pietrusik-Adamska, dyrektor Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Poznania oraz Grzegorz Karolczyk, dyrektor PCŚ.

W kategorii “Najlepsza oferta partnerska 2018” statuetki trafiły do: Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji, Auchan Polska oraz Chaty Polskiej. W kategorii “Najciekawsza oferta partnerska 2018 – debiut” zwyciężyli: Kino Helios, Wystawa Klocków oraz Centrum Ortopodologii i Rehabilitacji TerraCare. Partnerem honorowym zostały Termy Maltańskie.

– Sama pochodzę z wielodzietnej rodziny – mówiła dr Katarzyna Beata Głodowska, przedstawicielka Centrum Ortopodologii i Rehabilitacji TerraCare. – Wiem, że gdy w domu jest więcej dzieci, pieniądze rozchodzą się szybko i zawsze jest dużo wydatków. Dlatego cieszę się, że mogliśmy dołączyć do instytucji, które pomagają dużym rodzinom i dziękuję za to wyróżnienie w imieniu całego zespołu.

Podczas gali wręczono też nagrody dla laureatów konkursu plastycznego “Rodzinna historia związana z Poznaniem”. W kategorii 6-8 lat pierwsze miejsce zajęła Zofia Leśnik, drugie – Rozalia Trębicka, a trzecie – Szymon Hoff. W kategorii 9-12 lat zwyciężyła Lena Przybylska, drugie miejsce zajął Wojciech Rogalski, a trzecie – Jagoda Jóźwik. W kategorii 12+ lat najlepsza okazała się Maja Szpindor, druga nagroda trafiła do Klaudii Gawrych, a trzecia – do Urszuli Kosarskiej.

Autor: UMP

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze