Funkcjonariusze CBŚP zlikwidowali dużą plantację narkotyków. „Siedem specjalistycznych namiotów”

fot. Depositphotos (zdjęcie ilustracyjne)

Likwidacja plantacji konopi, przejęcie narkotyków i zatrzymanie Wielkopolanina, podejrzanego o udział w zorganizowanej grupie przestępczej. To efekt jednej z akcji Centralnego Biura Śledczego Policji w Poznaniu. A zaczęło się od poszukiwań 43-letniego Wielkopolanina.

Policjanci z Zarządu w Poznaniu Centralnego Biura Śledczego Policji i Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim od jakiegoś czasu mieli na oku 43-letniego Piotra L. Z zebranych przez nich informacji wynikało, że Piotr L. może być członkiem zorganizowanej grupy przestępczej, która zajmowała się przestępczością narkotykową. Śledczy chcieli postawić 43-latkowi zarzuty wprowadzanie do obrotów narkotyków, ale zanim zdążyli to zrobić – mężczyzna zniknął.

Funkcjonariusze rozpoczęli więc poszukiwania 43-latka.
” W ustalenie miejsca jego pobytu włączyli się specjaliści z Wydziału w Poznaniu Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości” – informuje CBŚP. – „W efekcie ustalono, że Piotr L. przebywa w województwie zachodniopomorskim i tam również może popełniać kolejne przestępstwa. Policjanci CBŚP, przy wsparciu funkcjonariuszy z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji z Gdańska zatrzymali mężczyznę, likwidując przy tym plantację konopi. W domu na wynajętej posesji znajdowało się 7 specjalistycznych namiotów, tam i w jednym z kolejnych pomieszczeń rosło 215 krzewów konopi w różnej fazie wzrostu, z których można by uzyskać kilkadziesiąt kg marihuany”.

Policjanci zwrócili uwagę, że plantacja była bardzo profesjonalnie przygotowana: każde z pomieszczeń wyposażone było w odrębny zautomatyzowany system nawadniania, ogrzewania, oświetlania i wentylacji, a wszystkie pomieszczenia były zasilane agregatem prądotwórczym. Wartość całej instalacji funkcjonariusze wstępnie oszacowali na co najmniej 250 tys. zł!

Zatrzymany Piotr L. usłyszał w Prokuraturze Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim zarzuty dotyczące udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, wprowadzania do obrotu środków odurzających oraz uprawy konopi. Na wniosek prokuratury został aresztowany na 3 miesiące.

Podziel się:

Ostatnio dodane: