FPS Cegielski podpisał umowę z PolRegio na dostawę pociągów

HCP fot. L. Łada

Przedstawiciele Fabryki Pojazdów Szynowych H. Cegielski i trzech innych producentów taboru kolejowego podpisali w Warszawie umowę ramową z Polregio na dostawę elektrycznych zespołów trakcyjnych. To jednak dopiero początek procedury.

Jak informuje FPS Cegielski na swojej stronie, Polregio podpisało umowy ramowe z czterema producentami: FPS H. Cegielski, Newag S.A., Pesa Bydgoszcz S.A., oraz Stadler Polska. Wszystkie firmy mają w ciągu trzech lat dostarczyć 200 nowoczesnych, funkcjonalnych pojazdów wyposażonych w wifi i klimatyzację.

– Niezmiernie cieszymy się ze złożenia najkorzystniejszej oferty w ogłoszonym przetargu – podsumował podpisanie umowy Marcin Rodek, p.o. Prezes Zarządu H. Cegielski – Fabryka Pojazdów Szynowych Sp. z o.o. – Jesteśmy przekonani, że za inicjatywą narodowego przewoźnika – PolRegio – i zakupu nowych elektrycznych zespołów trakcyjnych renesans kolei w Polsce jeszcze przyspieszy, a zmiana ta pozytywnie wpłynie zarówno na pasażerów, jak i na środowisko naturalne.

Teraz FPS Cegielski weźmie udział w drugim etapie procedury zakupowej, w ciągu 36 miesięcy od podpisania umowy ramowej. Producenci mają w niej złożyć oferty na konkretną liczbę pojazdów i wziąć udział w licytacji elektronicznej, która wyłoni wykonawcę zamówienia i ustali cenę zakupu.

Pierwsza umowa wykonawcza na kilkadziesiąt pojazdów zostanie podpisana jeszcze w tym roku, co oznacza, że pierwsze nowe pociągi pojawią się w 2025 r., a do 2026 r. będzie ich nawet 200.

Podziel się:

Ostatnio dodane: