Fisz Emade Tworzywo, Dni Twierdzy Poznań i muzyka polskich katedr. Na co warto się wybrać w Poznaniu 25-27 sierpnia?

Dni Twierdzy Poznań 2021 fot. Sławek Wąchała

Fisz Emade Tworzywo nad Jeziorem Strzeszyńskim, “Romeo i Julia” w plenerze, szanty, Łukasz Kuropaczewski i muzyka polskich katedr, Dni Twierdzy Poznań w całym mieście – w ostatni weekend wakacji naprawdę nie będzie można się nudzić.

Piątek, 25 sierpnia

IMPREZA SZANTOWA
Stacja Cafe, ul. Woźna 1, Poznań
25 sierpnia @ 13:00

Ahoj Kamraci!
Zapraszamy na jedyny taki wieczór w Poznaniu: Imprezę szantową! Widzimy się 25.08 od 13 do samego końca.

“Romeo i Julia na fyrtlu” – plenerowe performatywne działanie teatralne
Biblioteka Raczyńskich, plac Wolności, Poznań
25 sierpnia @ 18:00

„Romeo i Julia na fyrtlu” to działanie z pogranicza między klasycznie pojmowanym teatrem, performancem, teatrem ulicznym, happeningiem. Składa się z 4 etiud teatralnych, które najpierw rozegrają się na staromiejskich podwórkach. Uczestnicy będą się przemieszczać z jednego podwórka na kolejne, by w końcu dotrzeć w okolicę Biblioteki Raczyńskich.

Koncert – Muzyka polskich katedr
Bazylika Archikatedralna św. Apostołów Piotra i Pawła, Ostrów Tumski 17, Poznań
25 sierpnia @ 19:00

Podczas koncertu usłyszeć można będzie Orkiestrę Świętego Marcina z solistą Łukaszem Kuropaczewskim – jednym z najbardziej cenionych polskich muzyków gitary i Aleksandrem Dębiczem – nagradzanym pianistą i kompozytorem polskiej muzyki filmowej i teatralnej. Program przygotowany został specjalnie na tę okazję. Artyści wykonają utwory z repertuaru Antonio Vivaldiego (“Koncert na gitarę i smyczki” D-dur RV 93), a także wybitnych współczesnych kompozytorów: Mikołaja Góreckiego (“Arioso e Furioso” na gitarę i orkiestrę smyczkową) i Aleksandra Dębicza (“Pasaa Catedral”).

Fisz Emade Tworzywo #NaFalach Poznań
Strzeszynek, Poznań
25 sierpnia @ 20:00

Ostatnim koncertem tegorocznego cyklu #NaFalach będzie Fisz/Emade Tworzywo. Mamy bardzo dobre wspomnienia z poprzedniego występu tej ekipy. Mamy nadzieję, że wpadniecie równie licznie jak ostatnio! Zapraszamy już 25.08 na plażę nad Jeziorem Strzeszyńskim. Wstęp bezpłatny.

Sobota, 26 sierpnia

11. Dni Twierdzy Poznań / 11th Poznań Fortress Days
26 -27 sierpnia @ 9:00 – 20:00

Tym razem w programie znalazło się 29 miejsc i atrakcji. To jedno z największych w Polsce wydarzeń tworzonych przez miłośników historii i fortyfikacji. Podczas dwóch dni można obejrzeć forty, schrony i atrakcje związane z historią Poznania od średniowiecza po okres zimnej wojny. Program znajduje się na stronie wydarzenia.

“Graj w zielone” – Rodzinny rajd rowerowy
Polana Mycielskich – Kobylepole, Poznań
26 sierpnia @ 10:00

Długość trasy ok 40 km. Udamy się w kierunku Owińsk. Po drodze Naramowice, Rezerwat Meteoryt Morasko. Napoje zapewnione dla wszystkich uczestników. Powrót ok. godz. 14.00.

Piknik charytatywny dla Wolnych Narodów
Skwer im. Obrońców Ukrainy 2022 w Poznaniu (zbieg ulic Serafitek i Kórnickiej)
26 sierpnia @ 12:00

Instytut Poznański ma przyjemność zaprosić wszystkich do wzięcia udziału w pikniku charytatywnym dla Wolnych Narodów, który odbędzie się w sobotę 26 sierpnia 2023 r. w godz. 12:00-15:00 na skwerze im. Obrońców Ukrainy 2022 w Poznaniu (zbieg ulic Serafitek i Kórnickiej).

Łazarskie Pożegnanie Lata
Koszary Kultury, ul. Matejki, Poznań
26 sierpnia @ 13:00

Podczas FESTYNU będzie czekało na was mnóstwo atrakcji takich jak: spektakl TEATRU FUZJA, pokaz akrobatyczny Abstrakt Show, warsztaty LEGO, warsztaty EKO, warsztaty przyrodnicze, warsztaty rękodzielnicze, warsztaty Agaty dla najmłodszych, wizyta Golden Retriever, stoisko DRUŻYNY SZPIKU, stoisko LALEK BARBIE, prezentacja ambulansu, nauka pierwszej pomocy, badania profilaktyczne, stoisko i konkursy Warty Poznań, malowanie buziek, warkoczyki, dmuchanie i gry planszowe XXL, gastronomia.

II Międzynarodowy Turniej Jedzenia Pyry z Gzikiem
Muzeum Pyry, ul. Wroniecka 18, Poznań
26 sierpnia @ 18:30

Turniej Jedzenia Pyry z Gzikiem na Czas – to poznańska zabawa jedzenia najbardziej Pyrlandzkiej potrawy.

Niedziela, 27 sierpnia

Koncert duetu Junior Boys
Blue Note Poznań, ul. Kościuszki 79, Poznań
27 sierpnia @ 18:00

Kanadyjski duet Junior Boys wydał swoją szóstą płytę zatytułowaną “Waiting Game” 28 października 2022 roku. Po sześciu latach od ostatniego albumu “Big Black Coat” z 2016 roku, producenci Jeremy Greenspan i Matt Didemus stworzyli album, który wyróżnia się nastrojem delikatnym i refleksyjnym, różnym od ich poprzedniego – energetycznego i inspirowanego R&B.

Piotr Zola Szulowski – program “Twój ruch”
Aula UAM, ul. Wieniawskiego 1, Poznań
27 sierpnia @ 19:00

Osobliwe spojrzenie na problemy świata rodzinnego i otaczającą rzeczywistość, rozterki, rozkminy, przeszłość, przyszłość może nawet mały coaching? Co tym razem przykuło uwagę ‘Rzadkiego’? Przyjdź na występ i podaruj sobie dobry czas. Czas na ruch. Twój ruch. Gościnnie przed Piotrem wystąpi znakomity szaman komedii – Filip Brymora.
Szczegóły tutaj

Źródło: mat. pras.

Podziel się: