Fabula Rasa Polski Teatr Tańca fot. Sławek Wąchała

Film Polskiego Teatru Tańca nagrodzony

Film „Brzemię” Polskiego Teatru Tańca w reżyserii i choreografii Iwony Pasińskiej znalazł się w gronie 3 produkcji filmowych, nagrodzonych podczas LA Dance Film Festival.

Nagrodą dla laureata jest wyświetlenie fragmentu filmu na wielkoformatowym ekranie umiejscowionym w centrum Los Angeles.

Projekcja emitowana będzie przez trzy miesiące, od 2 marca do końca maja. Szacuje się, że dziennie prezentacje w tym miejscu ogląda 20 tysięcy widzów.

Nagroda została przyznana przez Standard Vision – operatora multimedialnych platform w Los Angeles, przekształcających ściany kalifornijskich drapaczy chmur w przestrzenie dla ekspozycji sztuki.

Pierwsza edycja Los Angeles Film Festival odbyła się w 2016 roku. Inicjatywa stawia sobie za cel wspieranie debiutujących i uznanych twórców filmowych z całego świata. Ma tworzyć nowe możliwości dla autorów filmu tańca i zwiększyć rozpoznawalność filmu tańca jako formy sztuki. Otwiera się na różne gatunki filmowe z zastrzeżeniem, że głównym środkiem przekazu jest język ruchu.

PTT, el

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze