Festyn charytatywny w Poznaniu. Dochód zostanie przeznaczony na leczenie strażaka chorego na nowotwór

Marcin Ratajczak fot. pomoc

Grochówka, gofry, ogromna piaskownica i wiele innych atrakcji. Poznańscy strażacy 23 września o godzinie 14.00 zapraszają na festyn do swojej siedziby. Dochód z niego zostanie przeznaczony na leczenie strażaka Marcina Ratajczaka chorego na nowotwór.

Komenda Miejska PSP w Poznaniu zaprasza na festyn do swojej siedziby przy ulicy Bobrzańskiej 6A.
“Zapraszamy na charytatywny festyn rodzinny, którego celem jest zbiórka środków dla chorującego na nowotwór strażaka Marcina” – informuje KM PSP w Poznaniu. – “W czasie swojej służby niejednokrotnie wykazał się wielką odwagą i poświęceniem w niesieniu pomocy potrzebującym. Obecnie sam jej potrzebuje w walce z przebiegłą chorobą”.

O chorobie Marcina Ratajczaka, nowotworze żołądka, pisaliśmy w lipcu tego roku. Na portalu “pomoc” przyjaciele strażaka zorganizowali zbiórkę, by zebrać pieniądze na jego leczenie. Walka jest trudna, bo choć leczenie trwa, to w czerwcu tego roku u Marcina Ratajczaka stwierdzono przerzuty do mózgu. Ale ani on sam ani jego przyjaciele nie poddają się: badania genetyczne wykonane w Budapeszcie wykazały, że jest lek na ten typ nowotworu, na który choruje Marcin Ratajczak. Ale leczenie jest bardzo kosztowne.

Dlatego poznańscy strażacy postanowili zorganizować festyn, by zebrać pieniądze na leczenie kolegi. Marcin ma dla kogo żyć: ma trzech synów w wieku 9, 12 i 14 lat. To strażak, który brał udział w misji ratunkowej po trzęsieniu ziemi na Haiti jako członek Specjalistycznej Grupy Poszukiwawczo Ratowniczej w Poznaniu, więc potrafi walczyć.

Jednak wysiłki jego i przyjaciół to za mało, by zebrać pieniądze na operację – dlatego strażacy postanowili zorganizować festyn z mnóstwem atrakcji, by więcej osób usłyszało o historii Marcina i wspomogło jego leczenie. Wszyscy chętni mogą przyjść 23 września od godziny 14.00 do Komendy Miejskiej PSP w Poznaniu przy ulicy Bobrzańskiej, gdzie będzie czekać mnóstwo atrakcji, w tym gofry, grochówka, gry i zabawy oraz ogromna piaskownica. Pieniądze można wpłacać także na kontro Marcina Ratajczaka na portalu “pomoc”.

Źródło: KM PSP Poznań

Podziel się: