Festiwalowe koszulki na Ethno Port. „Handmade i eco!”

nadruki na koszulkach, Ethno Port fot. Ethno Port Poznań

W zasadzie ich nie będzie, bo w tym roku, by zadbać o planetę, festiwal postanowił zrezygnować z gadżetów. Ale za to będzie można sobie wykonać eko-nadruk na własnej koszulce!

„W tym roku postanowiliśmy nie produkować festiwalowych gadżetów” – informuje ekipa Ethno Portu. – „W poczuciu odpowiedzialności za naszą Planetę mówimy: stop konsumpcjonizmowi, stop nadprodukcji. Nie będzie więc np. festiwalowych koszulek, ale… wszystkich gości i miłośników Ethno Portu, którzy chcieliby mieć jakąś namacalną pamiątkę z tegorocznej edycji zaprosimy do naszego punktu nadruku na koszulkach – ETNICZNE EKO-DRUKI. Festiwalowe koszulki – handmade i eco!”

Chętni powinni przynieść własną koszulkę lub torbę – koniecznie bawełnianą i w jasnym kolorze – a wtedy samodzielnie, na miejscu, będą mogli zrobić sobie ethnoportowy nadruk. Oczywiście, pod okiem specjalisty, a właściwie specjalistki: bo projekty szablonów przygotowuje i prowadzi punkt drukarski Daria Mielcarzewicz – graficzka, projektantka i fotografka.

Daria jest także autorką bloga o robieniu różnych rzeczy po raz pierwszy w życiu, a od 9 lat prowadzi Sklep z cytatami – jedyny w swoim rodzaju projekt, w których łączy typografię, grafikę i literaturę. Jest także współtwórczynią Po-Dzielni, pierwszego freeshopa w Polsce.

Punkt działać będzie w Holu Wielkim (szatnia), niedaleko ethnoportowego punktu INFO, w godzinach: piętek 17-20, sobota 15-19.30, niedziela 15.30-19.30.

Festiwal Ethno Port Poznań odbędzie się w dniach 3-5 września w CK Zamek i w tym roku odbywa się pod patronatem portalu TenPoznan.pl. Program festiwalu znajdziecie tutaj.

Podziel się: