Festiwal smaków i koncerty na poznańskich rynkach. Przez cały weekend

Rynek Jeżycki fot. UMP

Degustacje, koncerty dla dzieci i Targ Sztuk Pięknych. Na rynkach Bernardyńskim i Jeżyckim w Poznaniu przez cały weekend będą działały strefy gastronomiczne, a sporo atrakcji będzie też na placu Wielkopolskim.

Rynek Bernardyński zaprasza 20 maja w godzinach 10.00-13.00 na pokaz gotowania z Bartoszem Nowakiem, finalistą programu MasterChef.
„W trakcie wydarzenia przygotuje zróżnicowane menu oparte na produktach sezonowych, które dostępne są na rynku” – informuje Urząd Miasta Poznania. – „W ramach wydarzenia odwiedzający w tym czasie targowisko będą mogli przyglądać się jak gotuje MasterChef, a następnie degustować przyrządzone potrawy w przygotowanej specjalnie na tę okazję strefie chill out. Tego dnia odwiedzić warto również plac Wielkopolski. W ramach cyklu „Malowanie na straganie” dzieci i ich rodzice będą mogli poznać historię tego miejsca i jego indywidualny charakter. Targowisko otwarte będzie już od godziny 10.00″.

Z kolei 21 maja warto spędzić na rynku Jeżyckim: o godzinie 11.00 wystartuje tam Food Truck Party, czyli zlot food trucków jedzenia w duchu „slow”. Mieszkańcy, z muzyką w tle, będą mieli okazję spróbować kulinarnych specjałów okolicznych lokali serwowanych na świeżym powietrzu. A dodatkową atrakcją będzie koncert dla dzieci „Poznajemy to co jemy” przygotowany przez zespół Centrum Uśmiechu.

A to jeszcze nie koniec jeżyckich atrakcji.
„Od 13.00 do 18.00 po raz pierwszy w przestrzeni rynku Jeżyckiego odbędzie się Targ Sztuk Pięknych” – informują władze miasta. – „Jest to otwarte, cykliczne wydarzenie umożliwiające obcowanie ze sztuką, rzemiosłem czy muzyką w przestrzeni publicznej. Dzieła wystawców: rzemieślników i artystów będzie można podziwiać i kupić na specjalnych stoiskach. Pojawią się m.in. rysunki, grafiki, obrazy, ceramika i ozdoby”.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest darmowy.

Podziel się:

Ostatnio dodane: