Festiwal Podróżniczy Śladami Marzeń: jakie atrakcje w tym roku?

20 prezentacji podróżniczych, Fluo Party z zespołem Tabu, 3 imprezy integracyjne i kilkanaście warsztatów tematycznych. To tylko niektóre atrakcje siódmego Festiwalu Podróżniczy Śladami Marzeń, który rozpocznie się 1 lutego w Poznaniu.

To największy podróżniczy festiwal w Wielkopolsce i jeden z największych w Polsce, który tradycyjnie towarzyszy Tour Salonowi. W tym roku organizatorzy przygotowali naprawdę wiele atrakcji: razem z prelegentami widzowie odwiedzą 6 kontynentów autostopem, rowerem, jachtem, pontonem, busem, a także pieszo. Będą to 3 dni pełne emocji, inspiracji i podróżniczych pomysłów.
– Jeśli szukasz pomysłu, porady podróżniczej, osoby, z którą w taką podróż możesz się udać lub po prostu chcesz posłuchać o niesamowitych podróżach, to festiwal jest zdecydowanie miejscem dla Ciebie – twierdzą organizatorzy, zapraszając na wydarzenie.

13 z 20 prezentacji podróżniczych to wystąpienia biorące udział w drugim etapie konkursu o Złoty Ślad. Pierwszym etapem był wybór 13 z przesłanych zgłoszeń, które w najbliższy weekend powalczą w konkursie. Jury zwraca szczególną uwagę na przekazywane treści.
– W otaczającym nas szumie medialnym trudno jest dotrzeć do wartościowych i wiarygodnych informacji – zwraca uwagę Jaśmina Labus, organizator i członek jury festiwalu. – Festiwal jest takim miejscem i zależy nam na tym, aby program wydarzenia wypełniały wystąpienia przekazujące wiarygodne treści, prawdziwy obraz kraju i jego mieszkańców. To fantastyczne, jak prelegenci potrafią swoją opowieścią przenieść nas w dane miejsce, pokazać kulturę i wyjątkowość danego regionu. Słowo „odpowiedzialność” w ostatnim czasie w blogosferze podróżniczej jest ważnym tematem. W jaki sposób pokazywać zdjęcia, przygotowywać treści, aby były one w zgodzie z daną kulturą i miejscem – i jednocześnie pokazać prawdziwe miejsce, a nie instagramowe ujęcie, które zbierze setki serduszek. Jako organizatorzy festiwalu również czujemy się odpowiedzialni za przekaz, mamy świadomość, że docieramy do bardzo dużej grupy osób oczekującej wiarygodnych treści.

Wyniki konkursu o Złoty Ślad zostaną ogłoszone w niedzielę o godz. 15.00. Każdy z uczestników festiwalu może oddać głos na swoją ulubioną prelekcję. Z oddanych głosów wyłoniona zostanie nagroda publiczności, a głosujący mają szansę na zdobycie atrakcyjnych nagród.

Specjalnie w tym roku powstanie strefa prelegentów – to odpowiedź na sugestie z lat poprzednich tych uczestników, którym brakowało czasu na rozmowy i zadawanie pytań. Po każdym spotkaniu prelegenci będą dostępni w „strefie prelegenta” przed salą festiwalu. To właśnie tu będzie czas na dociekliwe pytania, autografy, zdjęcia i wymianę wrażeń.

Podczas festiwalu odbędzie się też 12 warsztatów m.in. survivalowe, językowe, crowdfundingowe, taneczne, pisania książek podróżniczych czy podróżniczy speed dating.

Zapisy na poszczególne zajęcia prowadzone są przez system rejestracyjny i zostały już ostatnie miejsca. Koszty warsztatów wyniosą od 8 do 10 zł/osobę/ warsztat i w ramach tej kwoty każdy z uczestników może skorzystać z przygotowanego słodkiego poczęstunku, kawy oraz herbaty. Aby wejść na warsztat, należy posiadać ważny bilet wstępu na targi.

W czasie Festiwalu będzie można skorzystać z oferty i atrakcji przygotowanych przez partnerów. Konsultację sprzętu turystycznego oraz strefę dla dzieci przygotuje Decathlon. FujiFilm Poland i Digital24.pl dostarczą aparaty, które będzie można testować, Travel Care i Moskito Guard przygotują stoisko medyczne, gdzie będzie można zasięgnąć porady medycznej. Firma REBEL stworzy strefę gier planszowych, gdzie osoby w każdym wieku będą mogły pograć w odpowiednią dla nich planszówkę. Informacji o tym, jak zorganizować wyjazd zarobkowy do Stanów Zjednoczonych udzieli Camp America, a w bańce mydlanej zamykać będzie Bubble Brothers. Nie zabraknie także strefy chilloutu z leżakami oraz hamakami firmy UpNap. Tradycyjnie o warsztat językowy zadba Szkoła Języków Obcych Kontakt Español, o dobre poczucie ducha Michał Sankowski, a o tym, że każdy plan można zrealizować przekonają Was przedstawiciele PolakPotrafi.pl.

Każdy wieczór trzydniowego festiwalu zakończy się wieczornym spotkaniem, każdego dnia w innym miejscu. W piątek organizatorzy zapraszają do Cooliozum Klub, ul. Święty Marcin 45. Wstęp bezpłatny. Sobotni wieczór to punkt kulminacyjny – o godzinie 21.30 rozpocznie się koncert zespołu Tabu i podróżnicze Fluo Party w Klubie u Bazyla. Będzie to taneczna, kolorowa i energetyczna impreza. Bilety na imprezę można nabyć tutaj.
Na zakończenie festiwalu w niedzielę organizatorzy zapraszając do podróżniczej lokalizacji – Lotu Chmiela, ul. Żydowska 4,  gdzie już na spokojniej będzie można porozmawiać o festiwalowych wrażeniach. Wstęp bezpłatny.

To tylko wybrane atrakcje! Organizatorzy cały czas uatrakcyjniają program. Aktualne informacje znajdują się na www.sladamimarzen.pl.

7.Festiwal Podróżniczy Śladami Marzeń – Program
Piątek 01.02.2019
11:30 Joanna Kontowicz i Krzysztof Dzięgelewski – Backpackerska wyprawa do Azji i Australii
12:30 Bartosz Turek i Luiza Stosik-Turek – Przez Meksyk z dzieckiem
13:45 Paweł Szymański i Anna Majchrzak – Rowerowa Japonia
14:45 Marek Kramarczyk – jacht Ocean View płynie na Pacyfik
16:00 Ryszard Jakubowski – Via Balkanica
17:00 Anna Polakowska – Oman jedyny kraj na O
18:00 Kasia Jadaluk i Jakub Rybicki – Rowery we mgle – bikepacking na Ałtaju
19:30 Before przed Afterem – Cooliozum Klub, ul. Święty Marcin 45

Sobota 02.02.2019
10:30 Marcin Gabruk – Mentawajowie, drzewo życia
11:30 Monika Masaj – Dwa lata autostopem przez Afrykę
12:45 Tomasz Siuda – Iran śladami polskich uchodźców
13:45 Lek. Damian Okruciński – Tam i z powrotem bezpiecznie – opowieść lekarza
15:00 Monika Mądra-Pawlak i Jan Pawlak – 340 dni przez Ameryki
16:00 Paweł Kosicki – Mniej znaczy więcej czyli aparat w plecaku PREMIERA
17:15 Grzegorz Ozimiński i Maciej Stromczyński – Continental Divide Trail – wędrówka granią kontynentu
18:15 Dominik Szmajda – Pontonem przez Kongo
20:30 Koncert Tabu i Podróżnicze Fluo Party. Klub u Bazyla, ul. Norwida 18 a
http://www.sladamimarzen7.evenea.pl

Niedziela 03.02.2019
12:00 Małgorzata Szumska – Dziczkowska– Śladami marzeń Polaków, 14 000 kilometrów przez USA
13:00 Ewa Olbratowska – Galopem do USA
14:15 Paweł Łapuć – Rowerowa trasa koncertowa – Pianomatyk Bike Tour – recital podróżniczy
15:00 WYNIKI KONKURSU O ZŁOTY ŚLAD
15:30 Michał Woroch – Mongolia – w drodze do Ludzi Reniferów PREMIERA
16:30 Zdzich Rabenda – Islandia. Na granicy światów PRAPREMIERA
18:30 After po Afterze – Lot Chmiela, ul. Żydowska 4

Festiwal jest częścią Targów Regionów i Produktów Turystycznych Tour Salon 2019. Wszystkie prezentacje oraz warsztaty odbywają się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich w pawilonie 15 Poznań Congress Center, sala G.1. Wejście od ulicy Śniadeckich. Festiwal jest imprezą towarzyszącą Targom Regionów i Produktów Turystycznych Tour Salon.

Festiwal na stałe wpisał się w kalendarz imprez Poznania i po raz kolejny został objęty Honorowym Patronatem Prezydenta Poznania. Wydarzenie w ubiegłym roku odwiedziło ponad 4 000 osób z całego kraju.

Mat. pras., el

Podziel się: