Festiwal Podróżniczy Śladami Marzeń: jakie atrakcje w tym roku?

Podziel się!

20 prezentacji podróżniczych, Fluo Party z zespołem Tabu, 3 imprezy integracyjne i kilkanaście warsztatów tematycznych. To tylko niektóre atrakcje siódmego Festiwalu Podróżniczy Śladami Marzeń, który rozpocznie się 1 lutego w Poznaniu.

To największy podróżniczy festiwal w Wielkopolsce i jeden z największych w Polsce, który tradycyjnie towarzyszy Tour Salonowi. W tym roku organizatorzy przygotowali naprawdę wiele atrakcji: razem z prelegentami widzowie odwiedzą 6 kontynentów autostopem, rowerem, jachtem, pontonem, busem, a także pieszo. Będą to 3 dni pełne emocji, inspiracji i podróżniczych pomysłów.
– Jeśli szukasz pomysłu, porady podróżniczej, osoby, z którą w taką podróż możesz się udać lub po prostu chcesz posłuchać o niesamowitych podróżach, to festiwal jest zdecydowanie miejscem dla Ciebie – twierdzą organizatorzy, zapraszając na wydarzenie.

13 z 20 prezentacji podróżniczych to wystąpienia biorące udział w drugim etapie konkursu o Złoty Ślad. Pierwszym etapem był wybór 13 z przesłanych zgłoszeń, które w najbliższy weekend powalczą w konkursie. Jury zwraca szczególną uwagę na przekazywane treści.
– W otaczającym nas szumie medialnym trudno jest dotrzeć do wartościowych i wiarygodnych informacji – zwraca uwagę Jaśmina Labus, organizator i członek jury festiwalu. – Festiwal jest takim miejscem i zależy nam na tym, aby program wydarzenia wypełniały wystąpienia przekazujące wiarygodne treści, prawdziwy obraz kraju i jego mieszkańców. To fantastyczne, jak prelegenci potrafią swoją opowieścią przenieść nas w dane miejsce, pokazać kulturę i wyjątkowość danego regionu. Słowo „odpowiedzialność” w ostatnim czasie w blogosferze podróżniczej jest ważnym tematem. W jaki sposób pokazywać zdjęcia, przygotowywać treści, aby były one w zgodzie z daną kulturą i miejscem – i jednocześnie pokazać prawdziwe miejsce, a nie instagramowe ujęcie, które zbierze setki serduszek. Jako organizatorzy festiwalu również czujemy się odpowiedzialni za przekaz, mamy świadomość, że docieramy do bardzo dużej grupy osób oczekującej wiarygodnych treści.

Reklama

Wyniki konkursu o Złoty Ślad zostaną ogłoszone w niedzielę o godz. 15.00. Każdy z uczestników festiwalu może oddać głos na swoją ulubioną prelekcję. Z oddanych głosów wyłoniona zostanie nagroda publiczności, a głosujący mają szansę na zdobycie atrakcyjnych nagród.

Specjalnie w tym roku powstanie strefa prelegentów – to odpowiedź na sugestie z lat poprzednich tych uczestników, którym brakowało czasu na rozmowy i zadawanie pytań. Po każdym spotkaniu prelegenci będą dostępni w „strefie prelegenta” przed salą festiwalu. To właśnie tu będzie czas na dociekliwe pytania, autografy, zdjęcia i wymianę wrażeń.

Podczas festiwalu odbędzie się też 12 warsztatów m.in. survivalowe, językowe, crowdfundingowe, taneczne, pisania książek podróżniczych czy podróżniczy speed dating.

Zapisy na poszczególne zajęcia prowadzone są przez system rejestracyjny i zostały już ostatnie miejsca. Koszty warsztatów wyniosą od 8 do 10 zł/osobę/ warsztat i w ramach tej kwoty każdy z uczestników może skorzystać z przygotowanego słodkiego poczęstunku, kawy oraz herbaty. Aby wejść na warsztat, należy posiadać ważny bilet wstępu na targi.

W czasie Festiwalu będzie można skorzystać z oferty i atrakcji przygotowanych przez partnerów. Konsultację sprzętu turystycznego oraz strefę dla dzieci przygotuje Decathlon. FujiFilm Poland i Digital24.pl dostarczą aparaty, które będzie można testować, Travel Care i Moskito Guard przygotują stoisko medyczne, gdzie będzie można zasięgnąć porady medycznej. Firma REBEL stworzy strefę gier planszowych, gdzie osoby w każdym wieku będą mogły pograć w odpowiednią dla nich planszówkę. Informacji o tym, jak zorganizować wyjazd zarobkowy do Stanów Zjednoczonych udzieli Camp America, a w bańce mydlanej zamykać będzie Bubble Brothers. Nie zabraknie także strefy chilloutu z leżakami oraz hamakami firmy UpNap. Tradycyjnie o warsztat językowy zadba Szkoła Języków Obcych Kontakt Español, o dobre poczucie ducha Michał Sankowski, a o tym, że każdy plan można zrealizować przekonają Was przedstawiciele PolakPotrafi.pl.

Każdy wieczór trzydniowego festiwalu zakończy się wieczornym spotkaniem, każdego dnia w innym miejscu. W piątek organizatorzy zapraszają do Cooliozum Klub, ul. Święty Marcin 45. Wstęp bezpłatny. Sobotni wieczór to punkt kulminacyjny – o godzinie 21.30 rozpocznie się koncert zespołu Tabu i podróżnicze Fluo Party w Klubie u Bazyla. Będzie to taneczna, kolorowa i energetyczna impreza. Bilety na imprezę można nabyć tutaj.
Na zakończenie festiwalu w niedzielę organizatorzy zapraszając do podróżniczej lokalizacji – Lotu Chmiela, ul. Żydowska 4,  gdzie już na spokojniej będzie można porozmawiać o festiwalowych wrażeniach. Wstęp bezpłatny.

To tylko wybrane atrakcje! Organizatorzy cały czas uatrakcyjniają program. Aktualne informacje znajdują się na www.sladamimarzen.pl.

7.Festiwal Podróżniczy Śladami Marzeń – Program
Piątek 01.02.2019
11:30 Joanna Kontowicz i Krzysztof Dzięgelewski – Backpackerska wyprawa do Azji i Australii
12:30 Bartosz Turek i Luiza Stosik-Turek – Przez Meksyk z dzieckiem
13:45 Paweł Szymański i Anna Majchrzak – Rowerowa Japonia
14:45 Marek Kramarczyk – jacht Ocean View płynie na Pacyfik
16:00 Ryszard Jakubowski – Via Balkanica
17:00 Anna Polakowska – Oman jedyny kraj na O
18:00 Kasia Jadaluk i Jakub Rybicki – Rowery we mgle – bikepacking na Ałtaju
19:30 Before przed Afterem – Cooliozum Klub, ul. Święty Marcin 45

Sobota 02.02.2019
10:30 Marcin Gabruk – Mentawajowie, drzewo życia
11:30 Monika Masaj – Dwa lata autostopem przez Afrykę
12:45 Tomasz Siuda – Iran śladami polskich uchodźców
13:45 Lek. Damian Okruciński – Tam i z powrotem bezpiecznie – opowieść lekarza
15:00 Monika Mądra-Pawlak i Jan Pawlak – 340 dni przez Ameryki
16:00 Paweł Kosicki – Mniej znaczy więcej czyli aparat w plecaku PREMIERA
17:15 Grzegorz Ozimiński i Maciej Stromczyński – Continental Divide Trail – wędrówka granią kontynentu
18:15 Dominik Szmajda – Pontonem przez Kongo
20:30 Koncert Tabu i Podróżnicze Fluo Party. Klub u Bazyla, ul. Norwida 18 a
http://www.sladamimarzen7.evenea.pl

Niedziela 03.02.2019
12:00 Małgorzata Szumska – Dziczkowska– Śladami marzeń Polaków, 14 000 kilometrów przez USA
13:00 Ewa Olbratowska – Galopem do USA
14:15 Paweł Łapuć – Rowerowa trasa koncertowa – Pianomatyk Bike Tour – recital podróżniczy
15:00 WYNIKI KONKURSU O ZŁOTY ŚLAD
15:30 Michał Woroch – Mongolia – w drodze do Ludzi Reniferów PREMIERA
16:30 Zdzich Rabenda – Islandia. Na granicy światów PRAPREMIERA
18:30 After po Afterze – Lot Chmiela, ul. Żydowska 4

Festiwal jest częścią Targów Regionów i Produktów Turystycznych Tour Salon 2019. Wszystkie prezentacje oraz warsztaty odbywają się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich w pawilonie 15 Poznań Congress Center, sala G.1. Wejście od ulicy Śniadeckich. Festiwal jest imprezą towarzyszącą Targom Regionów i Produktów Turystycznych Tour Salon.

Festiwal na stałe wpisał się w kalendarz imprez Poznania i po raz kolejny został objęty Honorowym Patronatem Prezydenta Poznania. Wydarzenie w ubiegłym roku odwiedziło ponad 4 000 osób z całego kraju.

Mat. pras., el


Podziel się!

Dodaj komentarz

avatar