Świniopolis Teatr Biuro Podróży fot. Sławek Wąchała

Festiwal na Wolnym Powietrzu: “Świniopolis” na zakończenie

Poniedziałek, 10 sierpnia, był ostatnim dniem tegorocznego Festiwalu na Wolnym Powietrzu. Zakończył go mocnym akcentem w Koziegłowach doskonały jak zawsze spektakl “Świniopolis” Teatru Biuro Podróży.

Ten spektakl ostatnio kilkakrotnie można było oglądać w Poznaniu – ale to akurat jedno z takich przedstawień, że można je oglądać wielokrotnie, zawsze znajdując tam coś nowego, godnego uwagi czy zainteresowania. Nic więc dziwnego, że w Koziegłowach widownia także dopisała.

Przypomnijmy, że “Świniopolis” to historia małych świnek wychowywanych i edukowanych przez dorosłe świnie, inspirowana „Folwarkiem zwierzęcym” Orwella. Wykorzystuje ona motywy cynicznej manipulacji; tworzy iluzję pięknego świata, w której bogiem staje się człowiek. Beztroska wychowanków zostaje gwałtownie przerwana w chwili, gdy odkrywają one prawdę o swoim świecie – a jest nią hodowanie na rzeź. Świnki buntują się, ale próba buntu zostaje krwawo stłumiona. W tym groteskowym spektaklu wielcy świńscy opiekunowie na szczudłach górują nad małymi bezbronnymi świnkami, których marzenia o szczęściu zostają brutalnie rozwiane.

Spektakl był wielokrotnie prezentowany, m.in. w Polsce, Anglii, Niemczech, Rosji, Czechach, Rumunii, Iranie, na Słowacji, Białorusi i Kubie.

Reżyseria: Paweł Szkotak
Obsada: Marta Strzałko, Natalia Klupp, Bartosz Borowski, Jurij Chebotarov, Łukasz Kowalski, Jarosław Siejkowski, Paweł Stachowczyk, Piotr Wojtyniak, Tomasz Wrzalik
Obsługa techniczna: Adam Mikołajczak

Mat. pras., el

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze