Festiwal na Wolnym Powietrzu: „Ślepcy” Teatru KTO

Ślepcy fot. Teatr KTO
Tym razem widzowie będą mogli obejrzeć monumentalne widowisko plenerowe o współczesnym świecie, jego załamaniu, dezinformacji, strachu, indolencji i zwykłej nieuczciwości. Brzmi znajomo?

Od premiery spektaklu minęło już 10 lat, ale – jak zapewniają jego twórcy – nic nie stracił na aktualności. Zwłaszcza teraz, z powodu pandemii, jest jeszcze bardziej bezlitosnym zwierciadłem, w którym odbijają się współczesne mechanizmy nieracjonalnych wyborów, strachu, nieuczciwości i dezinformacji. I jeszcze bardziej wyraźnie widać, że coś, co wczoraj wydawało się fikcją, jutro może okazać się rzeczywistością…

Spektakl wyreżyserowany przez Jerzego Zonia, inspirowany bestselerem portugalskiego noblisty Jose Saramago „Miasto ślepców”, był nominowany do nagrody Total Theatre Award 2012 w Edynburgu w kategorii Physical/Visual Theatre, zaprezentowany dotychczas ponad 100 razy na 48 festiwalach na całym świecie m.in. w Korei Południowej, Iranie, Meksyku, Kolumbii, Hiszpanii, Portugalii, Austrii, Niemczech, Szkocji, Belgii, Rosji, Czechach, Rumunii, Ukrainie i na Kostaryce.

Teatr KTO „Ślepcy”
Scenariusz, reżyseria, opracowanie muzyczne: Jerzy Zoń
Scenografia: Joanna Jaśko-Sroka
Kostiumy: Zofia de Ines, Joanna Jaśko-Sroka
Choreografia i ruch: Eryk Makohon

Na wydarzenie wstęp wolny, ale obowiązują zasady reżimu sanitarnego oraz limit miejsc. Każdy widz musi mieć maseczkę oraz wydrukowane i podpisane oświadczenie o stanie zdrowia, które można znaleźć tutaj. „Ślepcy” zaczynają się o 21.00 w Starej Rzeźni.

el

Podziel się:

Ostatnio dodane: