Ewangelizacyjny zakład fryzjerski dla ubogich już działa!

fryzjer dla ubogich fot. Archidiecezja Poznańska

Mogą tu przyjść bezdomni i ostrzyc się za darmo, słuchając podczas strzyżenia wypowiedzi papieża Franciszka lub arcybiskupa Stanisława Gądeckiego. To pierwszy w Polsce ewangelizacyjny fryzjer dla ubogich.

Zakład powstał pod patronatem Caritas w siedzibie sióstr elżbietanek przy ulicy Łąkowej 4. Jest drugim w Polsce zakładem fryzjerskim dla ubogich, ale pierwszy – ewangelizacyjny. W zakładzie wisi krzyż, na ścianach są cytaty ze słowa Bożego, papieża Franciszka i abp. Stanisława Gądeckiego. Można je też zobaczyć i usłyszeć na rozwieszonych we wnętrzu monitorach.

„Odwagi, Pan jest blisko, bo i dla Ciebie w sercu zimy wschodzi lato” – to jedna z wypowiedzi papieża Franciszka zamieszczona na ścianie. – „Również z Twojego smutku może odrodzić się nadzieja”.

Salon jest czynny w każdy poniedziałek od 10.00 do 13.00. Każda osoba bezdomna może sie w nim ostrzyc za darmo. W zakładzie będą pomagać fryzjerzy ze szkół w Poznaniu, Grodzisku Wielkopolskim i Nowym Tomyślu. Pierwsi chętni zostali ostrzyżeni już 7 lutego.

Źródło: Archidiecezja Poznańska

Podziel się:

Ostatnio dodane: