Ewakuacja na Ratajach. Znaleziono nieznaną substancję chemiczną

Policja ( zdjęcie ilustracyjne ) fot. Sławek Wąchała

W piwnicy jednego z bloków na osiedlu Rzeczpospolitej policjanci i strażacy znaleźli nieznane substancje chemiczne, które tam przechowywał jeden z lokatorów. Na wszelki wypadek ewakuowano mieszkańców budynku.

10 stycznia policjanci wkroczyli do piwnic bloku nr 60 na osiedlu Rzeczpospolitej po otrzymaniu informacji, że jeden z lokatorów przechowuje tam nieznane substancje chemiczne, które mogą być niebezpieczne, jak informuje Głos Wielkopolski. Ponieważ nie było wiadomo, jakie substancje znajdują się w piwnicy i czy nie stanowią zagrożenia, lokatorów budynku na wszelki wypadek ewakuowano. Czekali na zakończenie działań w podstawionym dla nich autobusie.

Jak powiedział gazecie sierż. sztab. Łukasz Paterski z zespołu prasowego poznańskiej policji, znalezione substancje są zabezpieczane przez techników policyjnych, którzy także zbadają ich skład i określą, co to jest. Pomagają im w tym strażacy-ratownicy chemiczni. Właściciel substancji i piwnicy został zatrzymany do wyjaśnień.

Działania policji przy zabezpieczaniu substancji i jej usuwaniu według oceny policji potrwają do 17.30. Wtedy mieszkańcy bloku będą mogli bezpiecznie wrócić do domu.

 

Podziel się:

Ostatnio dodane: