Europosłanka znów szokuje. Opublikowała grafikę z zakazem jedzenia mięsa i nabiału

Robert Biedroń i Sylwia Spurek

Trzy sztuki ubrań na rok, zero mięsa i nabiału oraz przelot samolotem raz na trzy lata. Takie są ambitne cele z raportu C40 Cities na 2030 rok, które opublikowała posłanka Sylwia Spurek na swoim koncie społecznościowym. I tradycyjnie wywołała burzę.

Cele z raportu C40 Cities na 2030 rok w wersji progresywnej zakładają osiągnięcie do 2030 roku spożycia 15 kg mięsa i 90 kg nabiału na osobę, ograniczenie kupowania ubrań do ośmiu rocznie, a samochodów – do 190 sztuk na 1000 osób. Samolotem można byłoby polecieć raz na 3 lata.

W wersji ambitnej do 2030 roku z diety w ogóle zniknęłoby mięso i nabiał, kupowanie ubrań byłoby ograniczone do trzech sztuk rocznie, samochodów w ogóle by nie było, jedynie lotów samolotem zostałoby tyle samo co poprzednio.

Grafika opublikowana na Twitterze wywołała oczywiście burzliwę dyskusje, której uczestnicy w większości nie przebierają w słowach, wyrażając swoje oburzenie propozycjami. Znamienne, że znacznie większe oburzenie wywołuje ograniczenie kupowania ubrań niż używanie samochodów…

Komentujący wytykają europosłance, że jest hipokrytką, ponieważ sama lata samolotami i jeździ samochodem, a innym chce tego zabraniać. Pytali ją też, ile ubrań kupuje sobie rocznie i proponowali, żeby rezygnację z samochodu, lotów samolotem i kupowania ubrań zaczęła od siebie. Oczywiście nie zabrakło wpisów twierdzących, że cała katastrofa klimatyczna nie istnieje, jest wymyślona na potrzeby globalnych koncernów, a spożycie mięsa czy jazda samochodem nie mają wpływu na zmiany klimatu.

„Ciekawe, że taki strach wywołała ta grafika” – podsumowała dyskusję niewzruszona Sylwia Spurek. – „Populiści przypuścili histeryczny atak, a opozycja nie ma odwagi przyznać, że bez tych działań nie zatrzymamy katastrofy klimatycznej. Jednym z koniecznych warunków jest 100% weganizacja i odesłanie sektora hodowlanego do historii”.

Podziel się: