Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu

“Przesiadaj się i jedź” to hasło tegorocznego Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, który się odbędzie pomiędzy 15, a 22 września. Z jego okazji przygotowano wiele imprez i atrakcji dla poznaniaków.

Festyn rodzinny MPK w zajezdni na Franowie, eventy w miejskiej przestrzeni, darmowe przejazdy Rowerem Miejskim oraz w piątek, 21 września, bezpłatne przejazdy na liniach ZTM i pociągami Kolei Wielkopolskich oraz POLREGIO w obrębie Wielkopolski na podstawie ważnego dowodu rejestracyjnego samochodu.

– W tym roku chcemy położyć nacisk na przesiadki i ich możliwości w Poznaniu. – powiedział Maciej Wudarski, zastępca Prezydenta Miasta Poznania. – Tramwaje, autobusy, rowery miejskie, ale też skutery… Zachęcam również do udziału w zbliżających się wydarzeniach. Szereg atrakcji, które w jego ramach proponujemy z całą pewnością zadowolą poznaniaków. 

Wspólnie z Miastem Poznań udział w akcji weźmie Samorząd Województwa Wielkopolskiego.

– Zachęcamy do przejazdów pociągami Kolei Wielkopolskich i POLREGIO – dodał Wojciech Jankowiak, Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego. – Tego dnia, tak jak w Poznaniu, w obrębie Województwa Wielkopolskiego będzie obowiązywała możliwość przejazdu na podstawie ważnego dowodu rejestracyjnego samochodu. Będzie można dojechać do stolicy Wielkopolski i przesiąść się na tramwaj lub autobus na liniach ZTM. Liczę, że wiele osób zostanie z nami na dłużej.

– Podczas tygodnia zrównoważonego transportu zachęcamy także do korzystania z trwale wprowadzonych ułatwień, nowości czy usprawnień dla pasażerów, pieszych, kierowców czy rowerzystów – podsumowuje Maciej Wudarski. – W stolicy Wielkopolski zrealizowano bardzo dużo przedsięwzięć protransportowych, jako przykłady można wskazać pierwszy w Poznaniu parking Park & Ride, kolejne wypożyczalnie ekologicznych samochodów na minuty czy choćby rozwój roweru miejskiego, co przekłada się na rekordy wypożyczeń. 

Informacje odnośnie festynu można znaleźć tutaj (klik).

mat.pra. / SS

0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze