Egzotyczny wąż na wildeckiej ulicy. Miał około półtora metra długości!

pyton królewski fot. SMMP

Sporego szoku doznali przechodnie na ulicy Różanej na Wildzie w nocy z 20 na 21 sierpnia. Po ulicy pełzał sobie półtorametrowy pyton królewski. Wezwani strażnicy miejscy zaopiekowali się gadem. To kolejny egzotyczny wąż znaleziony ostatnio w tej dzielnicy.

Zdjęcie pytona królewskiego – w pozie kobry – obiegło media społecznościowe, można zobaczyć go między innymi na profilu Nieformalnej Grupy Wildeckiej na Facebooku.

Jak powiedział portalowi “epoznan” Przemysław Piwecki, rzecznik prasowy Straży Miejskiej Miasta Poznania, znalazca węża powiadomił strażników. Ponieważ ekopatrol nocą nie pracuje, więc wężem zaopiekowali się strażnicy referatu interwencyjno-drogowego, którzy złapali go do specjalnego pojemnika i przekazali wolontariuszowi ze Straży Ochrony Zwierząt, zajmującego się wężami. Pyton mierzy około półtora metra długości i jest w dobrej kondycji.

To kolejny przypadek znalezienia węża, który komuś uciekł, właśnie na Wildzie. Rok temu, 18 sierpnia, znaleziono pytona królewskiego w piaskownicy. W styczniu tego roku w jednym z mieszkań przy Wierzbięcicach znaleziono węża zbożowego, a pod koniec marca w łazience innego mieszkania – węża królewskiego.

fot. archiwum / straż miejska (zdjęcie ilustracyjne)

Podziel się: