Egzamin ósmoklasisty: czy egzaminy w Poznaniu się odbędą?

W proteście nauczycieli uczestniczą obecnie 194 poznańskie placówki. Egzamin ósmoklasisty ma się odbyć już w najbliższy poniedziałek. Czy, wzorem egzaminów gimnazjalnych, uda się go przeprowadzić?

Pierwszy egzamin ósmoklasisty odbędzie się w poniedziałek (14 kwietnia). Uczniowie tego dnia będą musieli sprawdzić swoją wiedzę z języka polskiego. Dzień później czeka ich egzamin z matematyki, a kolejnego dnia zostanie sprawdzony język obcy.

Na chwilę obecną wszystko wskazuje, że poniedziałkowy egzamin nie jest zagrożony. Żadna ze szkół nie poinformowała Wydziału Oświaty, że mogłaby mieć problem ze skompletowaniem składu komisji, które są niezbędne do przeprowadzenia egzaminu.

Co istotne – nawet w przypadku gdyby egzamin ósmoklasisty miał się nie odbyć, uczniowie i tak się puszą stawić w szkole, gdzie będzie czekała na nich do podpisania lista obecności. 

Sytuacja jednak jest cały czas dynamiczna. Nauczyciele konsekwentnie strajkują w nadziei na otrzymanie podwyżek. Rząd równie konsekwentnie twierdzi, że na podwyżki dla nauczycieli nie ma pieniędzy. W tej sytuacji ciężko przewidzieć w którą stronę rozwinie się strajk i ile może potrwać.

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze