Edyta Bartosiewicz, premiera musicalu i hrabina Pączek. Na co warto się wybrać w Poznaniu 8-11 maja?

fot. Depositphotos (zdjęcie ilustracyjne)

Komediowy duet Daniel Olbrychski i Tomasz Karola, koncert Ani Świątczak z zespołem, Edyta Bartosiewicz w Blue Note i premiera musicalu „Siostrunie”. W tym tygodniu w Poznaniu nie można narzekać na brak wyboru, jeśli chodzi o kulturę.

Poniedziałek, 8 maja

Warsztaty czekoladowe
Kino Muza – SALA 3, Święty Marcin 30, Poznań
8 maja @ 15:00 – 14:45

Wszystko o historii kakao i czekolady, o uprawie i jej drodze do Europy. Można spróbować prawdziwych czekolad i zobaczyć, jak powstają belgijskie czekoladki, a potem je degustować.
Szczegóły tutaj

Niespodziewany powrót
Teatr Muzyczny w Poznaniu ul. Niezłomnych 1e, Poznań
8 maja @ 17:30, 20:00

Spektakl w gwiazdorskiej obsadzie – Daniel Olbrychski wciela się w postać aktora, który ma zagrać króla Leara, co jest dla niego dużym aktorskim wyzwaniem, a Tomasz Karolak w jego syna, który sprawia ojcu wiele kłopotów…
Szczegóły tutaj

Poznań | Stand-up | Kamiński, Zenkner | Premiery 2023
BAZA Cocktail Bar & Club ul. Wrocławska 5, Poznań
8 maja @ 19:00

Wystąpią Wojtek Kamiński i Michał „Mimi” Zenkner, czyli najstarsze nadzieje polskiego stand-upu.
Szczegóły tutaj

Siostrunie – musical PREMIERA
Aula Nova, Pl. S. Stuligrosza 1
8 maja @ 19:00

Spektakl dyplomowy studentek specjalności śpiew musicalowy. Występują: Maria Regina – Aneta Koprowska / Wiktoria Krakowska, Maria Leo – Aleksandra Daukszewicz, Maria Robert Ann – Zofia Marcinkowska, Maria Hubert – Marta Bykowska, Maria Amnezja – Julia Szkudlarek, Swing – Agata Kądzielawa oraz Fakultatywna Orkiestra Musicalowa.

Speaking Concert – 4 pory roku
Aula UAM, ul. H.a Wieniawskiego 1, Poznań
8 maja @ 19:30

Niecodzienne okoliczności powstania jednego z największych i najważniejszych przebojów wszech czasów – „Czterech Pór Roku” Antonio Vivaldiego. W programie koncertu, poza tytułowym arcydziełem muzyki baroku, także inne słynne utwory mistrza, a całość zostanie zilustrowana materiałami filmowymi specjalnie nakręconymi w Wenecji.

Belgrado – koncert
Pod Minogą, ul. Nowowiejskiego 8
8 maja@ 20:00

Łącząca w swojej twórczości inspiracje Siouxsie and the Banshees, Joy Division, Killing Joke czy Siekierą grupa promować będzie swój nowy album „Intra Apogeum”.

Wtorek, 9 maja

ALTE HAJM/STARY DOM
Teatr Nowy im. T. Łomnickiego Dąbrowskiego 5, Poznań
9 maja @ 18:00

Każdy dom ma swoją historię. Jest okiem, które widzi wszystko, co dzieje się w jego murach; historią miłosną, opowieścią o pragnieniach i utracie, ukrytą pod warstwami farby i tapet. W dniu 9.05. spektakl z napisami w języku angielskim.
Szczegóły tutaj

ZAMEK CZYTA: „Żeńska końcówka języka” – spotkanie z Martyną F. Zachorską
CK Zamek, ul. Święty Marcin 80/82, Poznań
9 maja @ 18:00

Czy feminatywy to wymysł współczesnych feministek czy językowa tradycja, o której zapomnieliśmy? Skąd tyle zamieszania wokół kobiecych nazw zawodów? Martyna F. Zachorska, językoznawczyni znana jako Pani od Feminatywów, pokazuje, jak język buduje obraz naszego świata, w tym nasze postrzeganie kobiet, płci czy ciała.

Środa, 10 maja

NIEbo i dłoNIE spektakl
Scena Wspólna Brandstaettera 1/wejście od ul. Za Cytadelą, Poznań
10 maja @ 10:00, 12:00

A i O łączą wspólne zabawy, czas spędzony w przedszkolu i przyjaźń. Ale stopniowo pojawiają się pierwsze różnice zdań, pierwsza kłótnia – i stają przed wyzwaniem, czy dostosować się do drugiej osoby, czy zaznaczyć swoją odrębność i pójść własną drogą.

Szczegóły tutaj

Recital Joanny Kołaczkowskiej – Hrabina Pączek
Collegium Da Vinci – Aula Artis ul. gen. T. Kutrzeby 10, Poznań
10 maja @ 18:00, 20:30

To wyjątkowy recital najpotężniejszego kobiecego głosu polskiej sceny kabaretowej! Artystka znana przede wszystkim z kabaretów Potem i Hrabi tym razem występuje na scenie solo. Podczas recitalu usłyszymy zupełnie nowe piosenki stworzone przy współpracy z wyjątkowymi osobistościami polskiej sceny kabaretowej, przeplatane zabawnymi historiami z pierwszej ręki.
Szczegóły tutaj

Koncert muzyki polskiej
Biblioteka Raczyńskich, pl. Wolności 19, Filia Sztuki sala 5, Poznań
10 maja @ 18:00

Podczas koncertu zabrzmią kompozycje na fortepian solo, flet, skrzypce, harfę, trąbkę, wiolonczelę, kontrabas i klawesyn autorstwa K. Kurpińskiego, F. Chopina, T. Szeligowskiego, S.B. Poradowskiego, G. Bacewicz i W. Lutosławskiego. Wystąpią uczniowie Zespołu Szkół Muzycznych w Poznaniu.

Litanie ostrobramskie Moniuszko
Aula UAM Wieniawskiego 1, Poznań
10 maja @ 19:00

Uważane są za jeden z najlepszych w jego dorobku utworów tego typu. Sam kompozytor za najbardziej udaną uznawał III Litanię, którą w czasie pobytu w Paryżu zadedykował koledze po fachu – Gioacchinowi Rossiniemu.
Szczegóły tutaj

Chór „Sophia” z Kijowa
Klasztor oo. Franciszkanów, ul. Franciszkańska 2 (Wzgórze Przemysła), Poznań
10 maja @ 19:00

Niezwykłe wydarzenie z cyklu Chóralnych Koncertów Kameralnych, w ramach którego wystąpi Chór Kameralny „Sophia” z Kijowa pod dyrekcją Ołeksija Szamryckiego. Będzie to ich JEDYNY KONCERT W POLSCE!

Koncert – Anka – Ania Świątczak z zespołem
Klub Pod Minogą, ul. Nowowiejskiego 8, Poznań
10 maja @ 19:00

18 listopada 2022 roku światło dzienne ujrzał pierwszy, debiutancki album ANKI, na którym znalazło się 16 utworów o bardzo różnym charakterze i energii. Łączy je liryczny i zmysłowy głos Ani Świątczak.

Czwartek, 11 maja

NIEbo i dłoNIE spektakl
Scena Wspólna Brandstaettera 1/wejście od ul. Za Cytadelą, Poznań
10 maja @ 10:00, 12:00

A i O łączą wspólne zabawy, czas spędzony w przedszkolu i przyjaźń. Ale stopniowo pojawiają się pierwsze różnice zdań, pierwsza kłótnia – i stają przed wyzwaniem, czy dostosować się do drugiej osoby, czy zaznaczyć swoją odrębność i pójść własną drogą.
Szczegóły tutaj

Distant – koncert
Pod Minogą, ul. Nowowiejskiego 8
11 maja @ 18:30

Distant to kwintet, którego część pochodzi z Rotterdamu, a część z Bratysławy. Grupa łączy dysonansowego downtempo deathcore’a z brutalnym death metalem i beatdownem.

Maciej Brudzewski w nowym programie „Skok na strach”
TROPS Akademickie Centrum Kultury ul. Świętego Rocha 9, Poznań
11 maja @ 19:00

W nowym materiale Maciek wyciąga na wierzch ludzkie lęki, obawy, paranoje aktualnego świata i bezlitośnie je wyśmiewa.
Szczegóły tutaj

Damian Viking Usewicz w programie „Trauma
MK BOWLING w Galerii MM ul. Święty Marcin 24
11 maja @ 19:00

W swoich występach nieszablonowo porusza tematy z życia wzięte okraszając je czarnym humorem i mnóstwem dystansu do siebie. Widziany na Ryjku, w Comedy Central a także na platformach WOW i Playerze.
Szczegóły tutaj

RODZINA | GRUPA CIRCUS FERUS
Sala Czarna Ratajczaka 44, Poznań
11 maja @ 19:00

Rodzina nadal pozostaje podstawową komórką społeczną, w dużej mierze decydującą o tym, kim jesteśmy jako ludzie i jako społeczeństwo. Dlatego Circus Ferus postanowił przyjrzeć się strukturze i relacjom rodzinnym, jednocześnie zgłębiając perspektywę wielopokoleniową.
Szczegóły tutaj

SLS. VOL. 44 Hugo Costa / Philipp Ernsting + Tomasz Gadecki / Marcin Bożek
Dragon Social Club Zamkowa 3, Poznań
11 maja @ 20:00

Prosty pomysł na majowy wieczór: oto dwa ogniste duety swobodnego jazzu najpierw zniszczą nam uszy w dwóch separatywnych setach, potem – oczywiście po raz pierwszy w historii wszechświata – zjednoczą swe siły w jeszcze gorętszym kwartecie.
Szczegóły tutaj

Koncert – Edyta Bartosiewicz Solo Act Tour 2023
Blue Note Jazz Club, ul. Kościuszki 79, 61-891 Poznań
11 maja @ 20:00

Aby uczcić 30-lecie swojego solowego debiutu, Edyta postanowiła zagrać serię koncertów tylko z gitarą akustyczną (solo act) – dokładnie tak, jak grała na samym początku swojej kariery.

Źródło: mat. pras.

Podziel się:

Ostatnio dodane: