wtorek, 5 grudnia, 2023

Dziesięciomiesięczne dziecko w samochodzie. Pomogli strażacy i policjanci

Matka 10-miesięcznego chłopczyka zadzwoniła na numer 112, gdy zatrzasnął się jej samochód, a synek został w środku razem z kluczykami od auta. Strażacy i policjanci przyjechali na miejsce i pomogli uwolnić dziecko.

Do zdarzenia doszło 27 października około godziny 15.00, na ulicy Armii Krajowej w Rawiczu, jak informuje Radio Elka. Zdenerwowana kobieta zadzwoniła pod numer 112 mówiąc, że drzwi od samochodu się zatrzasnęły, a w środku został jej synek.

Na miejsce przyjechali strażacy i policjanci. Jak powiedział radiu Krzysztof Skrzypczak, z-ca komendanta powiatowego PSP w Rawiczu, kobieta zostawiła kluczyki w samochodzie i przeszła na drugą stronę auta, by wyjąć dziecko z fotelika od strony pasażera. Właśnie wtedy drzwi się zatrzasnęły, z kluczykami i dzieckiem w środku.

Na szczęście służby poradziły sobie z problemem zatrzaśniętych drzwi – nie musieli przy tym wybijać szyby ani wyważać drzwi – i po otwarciu auta przekazali dziecko mamie.

Strona głównaWiadomości Leszno / Gostyń / Rawicz / KościanDziesięciomiesięczne dziecko w samochodzie. Pomogli strażacy i policjanci