Dzień dla Dziewczyn na Politechnice Poznańskiej

Biegi w kasku, wyścigowe bolidy i sztuka przez duże “S” – a wszystko po to, by zachęcić dziewczyny do studiowania na Politechnice Poznańskiej. 11 kwietnia warto odwiedzić tę uczelnię i poczuć klimat studiowania!

W tym roku impreza rozpocznie się od Biegu w Kasku o godz. 10.00. Zbiórka przy stoisku AZS przed wejściem do Centrum Wykładowego. W biegu mogą wziąć udział wszystkie panie niezależnie od wieku i kondycji fizycznej! Rejestracja – już od 9.30.

Atrakcją są prezentacje wydziałowe, które rozpoczną się o godz. 10.30 w salach: 2 i 3 w Centrum Wykładowym. W holu Centrum Wykładowego w Strefie Kandydata na stoiskach wydziałowych będzie można zobaczyć i przekonać się, jak bogatą ofertą kształcenia dysponują wydziały. Na stoisku rekrutacji warto porozmawiać ze specjalistami z Działu Kształcenia i Spraw Studenckich o warunkach rekrutacji na Politechnikę Poznańską.

W Centrum Wykładowym warto obejrzeć prezentacje i wykłady przygotowane przez naszych naukowców. Spotkaniem ze sztuką przez duże “S” są warsztaty przygotowane przez Wydział Architektury. Będą tu także studenci – konstruktorzy jednego z najlepszych bolidów na świecie, który startuje i zwycięża w zawodach Formuła Student! Chętni będą mogli dowiedzieć się też, jakie są reakcje na stres. Do wyboru będą warsztaty informatyczne i robotyczne, ekologiczne i motwacyjne, pokazy druku 3D oraz konstrukcji i wiele, wiele innych.

Będą też… makijaże, bo i one mają znaczenie podczas studiowania, chociaż na pierwszy rzut oka można mieć co do tego wątpliwości… Ale w każdej, zwłaszcza w stresującej, sytuacji ważne jest dobre wrażenie – i to właśnie dlatego Harry Jefferson, makijażysta celebrytów, pokaże, jak w takich momentach dodać sobie pewności siebie. Partnerem warsztatu jest firma Kontigo.
Prawdziwą perełką Drzwi Otwartych są laboratoria, które tego dnia będą dostępne – tam będzie można zobaczyć, na czym naprawdę polega studiowanie na Politechnice Poznańskiej.
Szczegóły w programie na www.put.poznan.pl!

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze