Dziecko na rowerze wjechało prosto pod koła samochodu. Jest w szpitalu

zdjęcie ilustracyjne fot. Sławek Wąchała

Do bardzo groźnego zdarzenia doszło w gminie Kłecko. Sześciolatek na rowerze wyjechał z posesji i wjechał prosto pod koła jadącego BMW. Kierująca nim kobieta nie była w stanie zahamować i potrąciła dziecko. Maluch z obrażeniami został zabrany do szpitala.

Do zdarzenia doszło 18 września po godzinie 16.00, jak informuje Komenda Powiatowa Policji w Gnieźnie.
“Na miejscu pracowali policjanci z gnieźnieńskiej drogówki” – czytamy w komunikacie. – “Funkcjonariusze wstępnie ustalili, że 6-latek wyjechał z posesji i na jezdni doszło do zderzenia z samochodem marki BMW, kierowanym przez 31-letnią mieszkankę gminy Kłecko. Dziecko poruszało się na rowerku bez opieki. Kierująca bmw nie miała możliwości manewru, co w konsekwencji zakończyło się potrąceniem chłopczyka. 6-latek został przewieziony do szpitala w Poznaniu, gdzie przeszedł szczegółowe badania”.

Czynności w tej sprawie prowadzą teraz policjanci z Kłecka, którzy będą szczegółowo wyjaśniać okoliczności zdarzenia.

“Apelujemy do wszystkich osób opiekujących się dziećmi o zwracanie na nie szczególnej uwagi” – informują gnieźnieńscy policjanci. – “Czasem chwila nieostrożności może doprowadzić do nieszczęścia i mieć tragiczne skutki. Bardzo ważne jest tłumaczenie maluchom zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, aby w przyszłości uniknąć takich skrajnie niebezpiecznych sytuacji”.

Źródło: KPP Gniezno

Podziel się: