Dzieci na hulajnogach o mało nie wpadły pod samochód!

hulajnogi fot. pixabay (zdjęcie ilustracyjne)

Kilkoro dzieci na hulajnogach przejechało przez przejście dla pieszych przez ulicę Obornicką. Zrobiły to na czerwonym świetle – gdyby nie czujność kierowców, sytuacja mogłaby się skończyć tragicznie.

Kilka dni temu informowaliśmy o dziecku, które wjechało pod samochód na ulicy Kowalewickiej – tam też niewiele brakowało do tragedii, na szczęście kierowca jechał powoli i zdążył zahamować. Kolejny taki przypadek zdarzył się w Suchym Lesie 9 listopada około godziny 13.00, a opisał go portal „epoznan”. Kierowca, który widział całą sytuację, ponieważ stał na światłach, przesłał nagranie, na którym widać, jak grupa dzieci na hulajnogach wjeżdża na przejście dla pieszych, mimo że mają czerwone światło i zbliża się do niego samochód. Na szczęście kierowca zwolnił dojeżdżając do przejścia i zdążył zahamować, więc nie doszło do wypadku.

Kierowca zwrócił uwagę, że było to przejście przez ulicę Obornicka, która jest bardzo ruchliwa, jeździ nią wiele ciężarówek, więc wskazana jest szczególna ostrożność przy przechodzeniu przez tę ulicę. Zaapelował też do rodziców dzieci, które w drodze do szkoły i z powrotem muszą przchodzić przez Obornicką, żeby porozmawiali ze swoimi pociechami na temat zasad przekraczania jezdni. Tym bardziej, jeśli korzystają z hulajnóg.

Podziel się: