Dwuletni Kacperek walczy z nowotworem. Zostały dwa dni na zebranie pieniędzy!

Kacperek Franecki fot. siepomaga

U żywego, ruchliwego chłopczyka tuż po drugich urodzinach stwierdzono jeden z najgorszych nowotworów dziecięcych – medulloblastoma, IV stopień złośliwości. Rodzice zbierają pieniądze na leczenie – zostały tylko dwa dni, ale nadal brakuje ponad 600 tys. zł.

Wszystko zaczęło się od tego, że żywy i ruchliwy chłopczyk – nagle zaczął gasnąć w oczach, wymiotować, tracić równowagę. Rodzice poszli z dzieckiem do neurologa, który stwierdził zapalenie stawu biodrowego. Jednak leczenie nie dawało efektów, a dziecko czuło się coraz gorzej. Okazało się, że pierwsza diagnoza była błędna – kolejne badania wykazały, że chłopczyk choruje na nowotwór, a nagłe pogorszenie stanu sprawiło, że natychmiast przewieziono go na salę operacyjną.

Operacja usunięcia guza trwała wiele godzin, w dodatku ze względu na jego położenie udało się usunąć tylko część nowotworu. Potem dziecko musiało przejść chemioterapię. Wszystko to spowodowało, że chłopczyk obecnie ma niedowład lewej strony ciała, brak odruchu przełykania oraz odkrztuszania, zez, paraliż twarzy – jak czytamy na portalu „siepomaga”, gdzie rodzice proszą o pomoc dla chłopca.

Co gorsza, operacja nie usunęła całkowicie nowotworu – okazało się, że to jeden z najgorszych nowotworów dziecięcych – medulloblastoma, IV stopień złośliwości. Najlepsze efekty przy tym nowotworze daje leczenie radioterapią, ale na nią Kacperek jest za mały.

Rodzice znaleźli więc klinikę w Rzymie, która leczy chłopca chemią i przeszczepem komórek macierzystych. Jednak na terapię potrzeba prawie półtora miliona złotych – dlatego założyli zbiórkę na portalu „siepomaga”, by zebrać tę astronomiczną kwotę na leczenie Kacperka. Zbiórka kończy się za dwa dni – a brakuje jeszcze ponad 600 tys. zł…

Brak pieniędzy oznacza przerwanie terapii, a tego rodzice nie są sobie w stanie nawet wyobrazić. Dlatego błagają o pomoc dla swojego synka. Każda złotówka się liczy.

Podziel się:

Ostatnio dodane: