Dwudziestolatek podejrzany o włamanie do kiosku i kradzież widokówek

policja fot. Sławek Wąchała (zdjęcie ilustracyjne)

20-letni mieszkaniec Stargardu jest podejrzany o wybicie szyby i włamanie się do kiosku, a następnie kradzież 81 widokówek przedstawiających Wrześnię.

Do kradzieży doszło 3 sierpnia przed godziną 1.00 – policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji we Wrześni zostali skierowani na ulicę Warszawską we Wrześni po informacji, że do znajdującego się tam kiosku dokonano włamania.

– Po otrzymaniu interwencji z numeru alarmowego w rejon wskazanej ulicy skierowani zostali policjanci z Wydziału Kryminalnego, którzy zatrzymali sprawcę tego przestępstwa. Mężczyzna na słowo „policja” podjął krótką, ale nieskuteczną próbę ucieczki – informuje mł. asp. Adam Wojciński, oficer prasowy policji we Wrześni. – W trakcie zatrzymania okazało się, że 20-latek ma zakrwawioną rękę od szyby, którą wybił w kiosku, ale nie przeszkadzało mu to, ponieważ był nietrzeźwy i miał ponad 2,5 promila we krwi. Po wytrzeźwieniu policjanci postawili mu zarzut kradzieży z włamaniem, do którego się przyznał.

Wartość poniesionych strat na szkodę właściciela kiosku wyniosła prawie 650 złotych. Ponad 200 złotych to wartość 81 widokówek przedstawiających Wrześnię, które zabrał z kiosku 20-latek – i które zostały odzyskane, jak informuje policja.

Podziel się: