Dworzec kolejowy w Wielkopolsce zostanie wyremontowany

Września fot. UM Września

„Mamy dobre wieści w sprawie dworca kolejowego we Wrześni! Będzie REMONT!” – napisali na swoim profilu społecznościowym działacze stowarzyszenia Projekt Września. Co ciekawe, jeszcze rok temu PKP oficjalnie poinformowały, że nie planują remontu dworca.

„Odrapane budynki, łuszcząca się farba w przejściach, pomazane ściany i brak poczekalni z prawdziwego zdarzenia” – tak opisywał stan wrzesińskiego dworca w styczniu 2022 roku portal „wrzesnia INFO”. Dziennikarze zaznaczyli, że dworzec jest regularnie sprzątany i to widać, ale nawet najstaranniejsze sprzątanie nie ukryje odpadającej farby na ścianach i nie pomoże walącym się budynkom. PKP jednak na pytanie o remont odparły, że modernizacji nie ma w planach, jako że dworzec przechodzi bieżące naprawy i konserwacje, co jest wystarczające.

Upłynął rok – i spółka najwyraźniej zmieniła zdanie.
„Niedawno kolejny już raz upomnieliśmy się w PKP o remont dworca. No i okazało się, że dworzec został zakwalifikowany do modernizacji w ramach „Programu Inwestycji Dworcowych na lata 2024-2030″ jako priorytet A o stopniu najwyższym” – poinformowało stowarzyszenie Projekt Września. – „Wprawdzie przyjdzie nam jeszcze poczekać na remont, ale dotychczas odpowiedzi w tej sprawie były odmowne, więc warto to docenić”.

Podziel się:

Ostatnio dodane: