Dwóch piętnastolatków miało pobić rówieśnika. Sprawą zajmie się sąd rodzinny

fot. Depositphotos (zdjęcie ilustracyjne)

15-letni mieszkaniec gminy Rakoniewic miał zostać pobity przez swoich rówieśników. Pobity twierdzi, że zaatakowali go bez żadnego powodu. Policja prowadzi dochodzenie, a sprawa trafi przed sąd rodzinny.

Do pobicia miało dojść 14 maja około godziny 21.00 na jednej z ulic w Rakoniewicach, jak informuje portal Grodzisk Nasze Miasto. 16 maja pobity 15-latek razem z ojcem stawił się na komendzie, żeby złożyć zawiadomienie o pobiciu.

Jak powiedział portalowi sierż. Krystian Kawala z Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Wielkopolskim, ojciec chłopca zeznał, że jego syn stał z grupą znajomych na ulicy, gdy podeszło do nich dwóch 15-latków i zaatakowało go. Atak miał nastąpić bez żadnego powodu. Pobity 15-latek trafił do szpitala na obdukcję lekarską, na szczęście nie doznał poważnych obrażeń: skończyło się na niewielkim urazie głowy i obrzęku.

Policjanci weryfikują obecnie zeznania i przebieg zdarzenia – wskazani 15-latkowie nie są znani policji. Po zebraniu materiałów przekażą całość do sądu rodzinnego, który zadecyduje o karze za naruszenie czynności narządu ciała lub rozstrój zdrowia trwający nie dłużej niż siedem dni.

Podziel się:

Ostatnio dodane: