W Zielątkowie w powiecie poznańskim dwóch mężczyzn zatrzymało chłopca wracającego do domu i zapraszało go do auta. Komunikat z ostrzeżeniem opublikowali w mediach społecznościowych strażacy z OSP Zielątkowo.
Do zdarzenia doszło 4 stycznia i tego dnia strażacy wrzucili komunikat na swój profil na Facebooku.
„Dzisiaj w godzinach 13.30-13.40 do chłopca wracającego z autobusu do domu podjechał biały samochód” – napisali strażacy. – „W środku siedziało dwóch mężczyzn i wołali go do auta! Uważajcie na swoje pociechy!”.
Przypomnijmy, że policjanci apelują o informowanie ich o takich sytuacjach. Wtedy mogą sprawdzić, jakie intencje miały osoby zaczepiające dzieci.
Aktualizacja.
Sytuacja została wyjaśniona. Więcej informacji tutaj.