Dwie nastolatki znalazły portfel i odniosły go na policję. „To postawa, która jest godna naśladowania”

podziękowanie dla nastolatek za postawę fot. policja Września

Marcelina i Zuzia, nastoletnie mieszkanki Wrześni, znalazły na ulicy portfel, w którym było ponad 10 000 złotych. Zaniosły go na policję, a komendant powiatowy podziękował im za zachowanie i postawę.

Wszystko zaczęło się 9 maja. Po godzinie 14.00 Zosia Sołtysiak oraz Marcelina Mgłosiek na ulicy Kosynierów we Wrześni znalazły portfel, który zawierał ponad 10 000 złotych. Dziewczyny podeszły do posesji, przy której znalazły portfel, i zapytały jej mieszkankę, czy to nie do niej nalezą pieniądze. Okazało się, że nie. Próba znalezienia właściciela przez portale społecznościowe też się nie powiodła, więc Marcelina i Zosia zaniosły pieniądze na policję.

To był właściwy i skuteczny ruch – jeszcze tego samego dnia do Komendy Powiatowej Policji we Wrześni przyszedł zdenerwowany 74-latek z informacją, że zgubił portfel z pieniędzmi. Nie było wątpliwości, że gotówka należy do niego – mężczyzna miał przy sobie notesik z zapisanymi numerami seryjnymi banknotów i wszystkie zgadzały się z tymi, które były w portfelu.

Właściciel odzyskał swój portfel i pieniądze, a Zosia i Marcelina zostały zaproszone przez mł. insp. Konrada Bartłomiejczaka, Komendanta Powiatowego Policji we Wrześni, na specjalne spotkanie. Odbyło się 19 maja i podczas niego komendant wraz ze swoim pierwszym zastępcą, nadkom. Robertem Wieczorkiem, serdecznie podziękowali nastolatkom za zachowanie oraz wręczyli im listy gratulacyjne.
„To postawa, która jest godna naśladowania” – podsumowali policjanci.

Podziel się:

Ostatnio dodane: