Dwie nastolatki układały kamienie na torach. Sprawą zajmuje się policja

Straż Ochrony Kolei fot. SOK

Maszynista pociągu towarowego między Franklinowem a Ostrowem Wielkopolskim zauważył dwie dziewczyny w wieku 14 i 15 lat układające kamienie na torach kolejowych. Nastolatki zostały przekazane policji.

Do zdarzenia doszło 18 kwietnia, a poinformowała o nim Straż Ochrony Kolei na swojej stronie.
„Dyżurny zmiany z Posterunku Straży Ochrony Kolei w Ostrowie Wielkopolskim otrzymał informację od dyżurnej ruchu stacji Ostrów Wielkopolski, że maszynista pociągu towarowego relacji Września – Chałupki zaalarmował o osobach nieuprawnionych, które układają kamienie na torach” – czytamy. – „We wskazane miejsce błyskawicznie skierowano funkcjonariuszy SOK, którzy ujęli dwie dziewczyny w wieku 14 i 15 lat”.

Funkcjonariusz znaleźli też na torach zmiażdżone kamienie, a nastolatki przyznały się do tego, że układały kamienia na torach przed nadjeżdżającymi pociągami. Straż Ochrony Kolei uznała to za niebezpieczny wybryk chuligański i przekazała nastolatki wezwanym na miejsce policjantom. I to oni będą prowadzić dalsze postępowanie w tej sprawie.

„Dzieci i młodzież przebywająca na obszarze kolejowym w miejscach niedozwolonych, między innymi układając różne niebezpieczne przedmioty na torach, często nie zdają sobie sprawy, że ich niebezpieczne zabawy zagrażają nie tylko bezpieczeństwu w ruchu pociągów i pasażerów, ale również im samym” – przypomina SOK. – „Nie zawsze w porę można dostrzec pociąg, nadjeżdżający z dużą prędkością. A przy spotkaniu człowieka z pociągiem ten pierwszy nie ma najmniejszych szans”.

Do podobnego zdarzenia doszło także 17 kwietnia w Tczewie. Tam z kolei na szlaku kolejowym Starogard Gdański – Zblewo kamienie układało dwóch chłopców w wieku 13 i 15 lat. Tu także służby kolejowe dostrzegły to w porę i udało się zapobiec nieszczęściu.

Podziel się:

Ostatnio dodane: