Dwie kobiety potrącone na przejściu dla pieszych. Jedna trafiła do szpitala

fot. Depositphotos (zdjęcie ilustracyjne)

Dwie kobiety przechodzące przez ulicę Kolejową w Nowym Tomyślu zostały potrącone przez samochód na przejściu dla pieszych. Kierująca nim 49-letnia kobieta nie ustąpiła pierwszeństwa pieszym. Sprawa trafi do sądu, policja prowadzi postępowanie.

Do wypadku doszło 18 lutego wieczorem na ulicy Kolejowej przy Kauflandzie. Dwie kobiety, w wieku 29 i 47 lat, przechodziły przez przejście dla pieszych, gdy potrąciła je skoda octavia prowadzona przez 49-latkę. Jak powiedział portalowi „Nowy Tomysl Nasze Miasto” Mariusz Majewski, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu, kierująca jechała w kierunku centrum miasta i nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu pieszym. Była trzeźwa.

Sprawa nie zakończyła się mandatem – trafi do sądu, a policja prowadzi w tej sprawie postępowanie. Młodsza z potrąconych kobieta odniosła tylko ogólne potłuczenia, jednak u starszej stwierdzono poważniejsze obrażenia i z pewnością zostanie w szpitalu dłużej niż 7 dni. Była nieprzytomna do czasu przyjazdu karetki, która zabrała ją do szpitala.

Podziel się:

Ostatnio dodane: