Dwaj martwi mężczyźni znalezieni w samochodzie. Co było przyczyną śmierci?

fot. Depositphotos (zdjęcie ilustracyjne)

W samochodzie osobowym, zaparkowanym przed jednym z lokali w Tuliszkowie, znaleziono dwóch martwych mężczyzn w wieku 21 i 24 lat. Prawdopodobną przyczyną śmierci było zatrucie tlenkiem węgla. Jak do niego doszło?

Ciała młodych ludzi znaleziono nad ranem w niedzielę, 14 maja. Jak powiedziała portalowi „turekNET” prokurator Aleksandra Okupińska-Marańda, która nadzoruje śledztwo, młodzi ludzie, mieszkańcy powiatu kaliskiego, przyjechali 13 maja na imprezę z okazji 18. urodzin koleżanki.

Po godzinie 2.00, już 14 maja, skontaktowali się z kolegą, który miał ich odebrać z imprezy, ale gdy ten dotarł na miejsce około 4.30, zastał obu śpiących w samochodzie zaparkowanym przed lokalem. Ponieważ nie mógł ich dobudzić, więc wezwał pogotowie. Ratownicy medyczni rozpoczęli reanimację, jednak nie dała ona żadnych efektów i lekarz stwierdził zgon obu mężczyzn.

Według dotychczasowych ustaleń do śmierci obu mężczyzn nie przyczyniły się osoby trzecie, a najbardziej prawdopodobną przyczyną śmierci jest zatrucie tlenkiem węgla, ponieważ jego poziom w samochodzie był na tyle wysoki, że mógł spowodować śmierć. Zmierzyli go wezwani na miejsce strażacy KP PSP w Turku. Dodatkowo ustalono, że instalacja gazowa auta była niesprawna, rura wydechowa uszkodzona, a sam samochód nie miał aktualnego przeglądu technicznego.

Na 16 maja została zaplanowana sekcja zwłoki obu mężczyzn, która ostatecznie wyjaśni przyczynę zgonu.

Podziel się:

Ostatnio dodane: