Dwadzieścia martwych kotów na działkach. Mieszkańcy szukają sprawców otrucia

fot. Depositphotos (zdjęcie ilustracyjne)

Na działach “Relaks” w Szałem znaleziono 20 martwych kotów. Według działkowców zwierzęta zostały otrute. Teraz mieszkańcy szukają sprawcy otrucia, wyznaczyli nagrodę za jego wskazanie i powiadomili o sprawie policję.

Jak informuje portal Fakty Kaliskie, otrute koty znaleziono w kilku miejscach, ale w jednej okolicy – przy ul. Jeżynowej, Jałowcowej i Truskawkowej na działkach Relaks w Szałem. Sprawa została już zgłoszona policji.

Jednak jak zwraca uwagę portal, koty mogły zostać otrute przypadkiem – działkowcy stosują różne środki ochrony roślin oraz preparaty przeciwko szkodnikom. Koty mogły więc zjeść sam preparat lub szczura czy ślimaka, który został otruty. Mogły też nawdychać się trucizny podczas oprysków roślin.

Działkowcy wyznaczyli nagrodę dla osoby, która wskaże truciciela. Proszą też o pomoc w wyjaśnieniu sprawy – być może ktoś ma monitoring, który zarejestrował coś, co pomoże? Wszyscy, którzy posiadają jakiekolwiek informacje, mogą się zgłaszać na policję, do zarządu ogródków “Relaks” albo do Kaliskiego Stowarzyszenia Pomocy Dla Zwierząt Help Animals.

Podziel się: