Dwa samochody zniszczone, trzy osoby ranne. Groźny wypadek w Wielkopolsce

fot. Depositphotos (zdjęcie ilustracyjne)

Do groźnego wypadku doszło na drodze powiatowej między Kowalewem a Fabianowem w powiecie pleszewskim. Zderzyły się tam dwa samochody, którymi podróżowało sześć osób. Trzy z nich odniosły obrażenia i trafiły do szpitala.

Do wypadku doszło 18 marca około godziny 20.00, jak informuje portal „Pleszew Nasze Miasto”. Jak powiedziała portalowi asp. szt. Monika Kołaska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pleszewie, ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy obecnych na miejscu wynika, że 22-letni mieszkaniec Pleszewa, który kierował volkswagenem golfem, wyprzedzał ciąg pojazdów – i gdy był na wysokości fiata punto, jego 19-letni kierowca skręcił w lewo, zderzając się z volkswagenem.

Oboma samochodami podróżowały sześć osób. Pięć z nich po zdarzeniu samodzielnie wydostało się z pojazdów, jedną musieli uwolnić strażacy, rozcinając karoserię. Trzy osoby potrzebowały pomocy medycznej i trzeba je było odwieźć do szpitala. Najpoważniejsze obrażenia odnieśli kierowca i jeden z pasażerów fiata oraz pasażerka volkswagena. Dodatkowo okazało się, że 19-latek kierujący fiatem nie ma prawa jazdy.

Policja prowadzi postępowanie w tej sprawie.

Podziel się:

Ostatnio dodane: